VK (eski adıyla Mail.ru Group), markalı sesli asistan Marusya için yeni özellikler tanıttı.VK’nın sesli asistanı artık akıllı telefonun adres defterindeki kişileri arayabilir ve SMS yazabilir. Geliştiricilere göre, bu özellikler, elleriniz meşgul olduğunda veya örneğin yemek pişirirken veya araba sürerken yabancı faaliyetlerle dikkatiniz dağılmayacağında faydalı olacaktır.

Seçenekler, Android ve iOS için Marusi uygulamasında çalışır. Abonenin adını vermeniz ve “Marusya”nın ne yapması gerektiğini söylemeniz yeterlidir: onu arayın veya yazın. İlk durumda, bir arama penceresi açacak, ikincisinde dikte edilen metni girecek ve SMS gönderme uygulamasına ekleyecektir. Bundan sonra, uygun düğmeye basarak aramayı veya bir mesaj göndermeyi onaylamanız gerekecektir. Bu, yanlışlıkla aramaları ve SMS’leri önler.

Ayrıca, “Marusya” tüm acil servislerin telefon numaralarını bilir: ambulans, itfaiye, acil gaz servisi ve diğerleri. Bu numaralar adres defterinde olmasa bile sesli asistandan onları araması istenebilir.genel-22