Coinbase CEO'su Brian Armstrong, yatırımcılara ve paydaşlara her şeyin yolunda olduğuna dair güvence vermek için çok çaba sarf etti.  Ancak, açıkça her şey yolunda değil.

kripto silindiri tren yolculuğu düşmeye devam ediyor yokuş aşağı hızlı. En büyük kripto para borsası platformlarından biri olan Coinbase, bir şirkete göre personelinin %18’ini veya yaklaşık 1.100 çalışanını işten çıkarıyor. SEC dosyalama. Haber ayrıca CEO Brian Armstrong tarafından personele yazılan bir mektupta geldi ve tweet attı Salı günü.

Armstrong, çalışan kesintilerinin başlıca nedenleri olarak yaklaşan durgunluk, devam eden kripto çöküşü ve aşırı iyimser büyümeyi gösterdi.

“Dünyanın son derece belirsiz olduğu bu dönemde faaliyet gösterirken, uzun süreli bir gerilemeyi başarılı bir şekilde atlatabileceğimizden emin olmak istiyoruz. Ekibimiz çok hızlı bir şekilde büyüdü (son 18 ayda >4 kat) ve çalışan maliyetlerimiz bu belirsiz piyasayı etkin bir şekilde yönetemeyecek kadar yüksek. Bugün attığımız adımlar, çok uzun sürse bile bu dönemi daha güvenle yönetmemizi sağlayacak” dedi.

Kripto para birimi oldu aylardır sendeliyor şimdi, birden fazla jetonla, düşük seviyelere ulaşıyor. Dün, Bitcoin %13’ten fazla düştü yalnız ve ethereum %17’den fazla.

Coinbase sadece çoklulardan biri Acıyı hisseden ve bu hafta şu ana kadar işten çıkarmaları yürürlüğe koyan diğer kripto şirketleri. BlockFi, Gemini ve Crypto.com da çalışanları serbest bıraktı, ancak şimdiye kadar Coinbase işten çıkarmaları en büyüğü.

Sadece birkaç hafta önce Coinbase yeni işe alımlar getirmeyi planlıyordu. Ancak daha sonra piyasa koşulları nedeniyle “öngörülebilir gelecek için” işe alımları dondurdular. İşe alımların dondurulmasının yanı sıra, onlar da iptal edilen iş teklifleri onları zaten kabul etmiş, ancak henüz başlangıç ​​tarihlerine ulaşmamış kişilerden.

Şirket ayrıca yakın zamanda sakin yatırımcı korkuları Bir hissedar mektubunda olası bir iflas hakkında. “Bu piyasa koşullarının kalıcı olmadığına inanıyoruz ve uzun vadeye odaklanmaya devam ediyoruz” dedi. 2. çeyrek hissedar mektubu okuman. Yine de, bu uzun vadeli şirket personelinin yaklaşık 1/5’ini içermiyor. Armstrong, işten çıkarmaları duyuran bugünkü mektubunda “Geleceğimizin parlak olmasını sağlamak için bu zor kararları aldık” dedi.

Bugün işten çıkarılan çalışanlar en az iki haftalık kıdem tazminatı, ABD’deyseler 4 aylık COBRA sağlık sigortası ve bir istihdam ve ağ oluşturma hizmeti olan Talent Hub’a erişim alacaklar.

genel-7