Kripto para endüstrisi için günler zorlaşıyor. 14 Haziran Salı — Bitcoin değerleri yüzde 16,51 düştü. Hindistan borsası CoinSwitch Kuber’e göre, BTC 23.331 dolardan (kabaca 18 lakh Rs) işlem görüyor. Dünyanın en eski kripto para biriminin bu düşüşü, ABD’deki artan enflasyon oranının yanı sıra Celsius Ağı adı verilen kripto kredi platformunun son çöküşünün arka planında geliyor. Uluslararası borsalarda da BTC, yüzde 16.42’nin üzerinde düşüşle 21.924 $ (kabaca 17 lakh Rs.) seviyesinde işlem gördü.

Bu, geçen yıl Kasım ayında yaklaşık 68.000 $ (kabaca 53 lakh Rs.) ile son kez en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, Bitcoin değerlerinin son altı ayda düştüğü en düşük seviye.

Ether ayrıca yüzde 15,40’ın üzerinde kayıp kaydetmek için Bitcoin’in gerisinde kaldı. Gadgets 360’ın kripto fiyat izleyicisine göre kripto para biriminin fiyatı şu anda 1.238 dolardan (kabaca 96.665 rupi) işlem görüyor.

Piyasadaki ilk iki kripto para birimi çökerken, çoğunluk altcoinleri de önemli düşüşler yaşadı.

Bunlara Binance Coin, Cardano, Solana, Polkadot, Tron ve Avalanche dahildir.

Meme paraları Shiba Inu ve Dogecoin de kayıplara tanık oldu.

Bu noktada, küresel kripto piyasası değeri, son 24 saatte yüzde 13.74’lük bir düşüş kaydettikten sonra 963 milyar dolar (kabaca 75.15.077 crore) seviyesinde bulunuyor.

“Enflasyonla mücadele için daha keskin bir Federal Rezerv faiz artırımına ilişkin artan beklentiler, çok sayıda endeksin resmi olarak ayı piyasasına girmesiyle birlikte, yatırımcıların risk iştahının her yerde buharlaşmasına yol açtı. Gadgets 360 ile konuşan CoinDCX araştırma ekibi, başlangıçta geleneksel pazarlarda bir satış olarak başlayan şey, sonunda ekonominin birden fazla sektöründe büyük bir bulaşma etkisine yol açtı ve kripto da korunmadı” dedi.

Bu arada, bazı kripto para birimleri fiyat çizelgelerinde kazançlar görmeyi başardı.

Bunlara Tether, Chainlink, Decentraland, Bitcoin SV ve Elrond dahildir.

Ancak sektör uzmanları, zaman içinde öngördükleri pazar toparlanması konusunda iyimserler.

Bu noktada, Celsius ağının kredi platformundaki tüm para çekme işlemlerini askıya alma kararı kripto pazarını ciddi şekilde etkiledi. Celsius, ‘aşırı piyasa koşulları’ ve ‘likiditeyi dengeleme ihtiyacı’ gerekçe göstererek kararını savundu.

CoinDCX ekibi, “Genel olarak zayıf piyasa duyarlılığına rağmen, fiyatlar bir yana, geliştiricilerin ve işletmelerin uzun vadede değer katan projeler geliştirmeye odaklanmaya devam ettiği kriptoda devam eden inşa momentumu bizi cesaretlendirmeye devam ediyor” dedi.

Basın Özgürlüğü Vakfı başkanı ve ünlü bir muhbir olan Edward Snowden, kripto para birimlerinin bir yatırımdan ziyade dijital ödeme aracı olarak kullanılmasının daha değerli olduğunu düşünüyor.

Bu arada, Coin ATM Radar son raporunda dünya çapında Bitcoin ATM’lerinin kurulumlarının son günlerde arttığını vurguladı. Yalnızca Haziran ayının ilk on gününde, dünyanın farklı yerlerinde 882’den fazla Bitcoin ATM’sinin ortaya çıktığı bildirildi.


Apple’ın WWDC 2022’sini kaçırdınız mı? Gadgets 360 podcast’i olan Orbital’deki her önemli duyuruyu tartışıyoruz. yörünge mevcuttur Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’ler, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.Kripto para, yasal bir ihale olmayıp, piyasa risklerine tabi olmayan, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir. Makalede verilen bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye olmayı amaçlamaz ve teşkil etmez. NDTV, algılanan herhangi bir öneriye, tahmine veya makalede yer alan diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

genel-8