Xbox Games Showcase sunumunda Blizzard, Diablo IV için karakterin beşinci sınıfını (necromancer) gösterdiği, çıkış tarihini açıkladığı ve birçok yeni şey anlattığı tam teşekküllü bir fragman gösterdi.Oyunun kendisinde, yalnızca sunumda gösterilen beş kahramandan biri olarak oynamanız gereken Sanctuary adlı bir dünyayı ziyaret edeceksiniz: bir barbar, bir soyguncu, bir büyücü, bir druid ve bir büyücü.

Oyun, 150’den fazla, beş bölge ve bir açık dünya olacak rastgele bir nesil zindan vaat ediyor. Geliştiricilere göre oyun, Diablo serisinin tüm temel ilkelerini koruyacak. Örneğin, doğrusal bir arsaya sahip olmayacak ve karakterler hem harici olarak hem de yeteneklerine göre özelleştirilebilir.

Çapraz platform da belirtilmiştir – PC ve Xbox’ta birlikte oynayabilir, oyunu aynı ekranda birlikte oynayabilir ve ayrıca birbirinizle savaşabilirsiniz. PvP savaşları için özel bölgeler vaat ediliyor.

Diablo IV’te oyun içi satın almalar olacak ancak şirket, bunların karakterlerin gücüne önemli bir etkisi olmayacağını ve gözle görülür bir avantaj sağlamayacağının sözünü veriyor.

Oyunun kendisi Windows PC’lerin yanı sıra Xbox One, Xbox Series X ve S, PlayStation 4 ve 5 konsollarında 2023’te çıkacak.

Aynı zamanda, daha öncegenel-22