Görünüşe göre Blizzard hangi konsollara karar vermiş? Diablo IV gidiyor ve bu PS4 ve Xbox değil.

Yakın zamanda Diablo IV ön kayıt sayfasının şu anda yayında olduğunu bildirmiş olsak da, bir şeylerin eksik olduğunu da fark ettik. PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsolları listelenirken, PlayStation 4 ve Xbox One eksik. Bu nedenle Diablo IV’ün önceki nesil iki konsolu da atlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diablo IV, PS4 ve Xbox One'ı atlıyor

Bundan önce Diablo IV’ün hangi platformlara yöneleceğinin bilindiğine inanmıyorum. Bunun Diablo serisinin hayranları olan konsol sahiplerini hayal kırıklığına uğratacağını hayal ediyorum. Özellikle de PS5 veya Xbox Series X|S’yi elde etmeye çalışmak oldukça zorlu bir süreçti.

Başlıkla ilgili daha fazla bilgiyi ne zaman bulacağımızı hala bilmiyoruz. Rod Fergusson, Diablo IV hakkında “çok yakında” bir şeyler duyacağımızdan bahsetmişti. “Çok yakında” ne zaman olduğunu bilmiyoruz.

PC Gaming Show veya Xbox ve Bethesda vitrini sırasında oyun hakkında çok iyi bir şeyler duyabileceğimizi ve görebileceğimizi tahmin ediyorum. Her iki etkinlik de 12 Haziran 2022’de gerçekleşecek, yani her şey mümkün. Sanırım “çok yakında” öğreneceğiz.

Yazar hakkında


oyun-4