EA sayesinde, devam eden gelişmeleri kontrol etme şansımız oldu. Madden NFL 23 kapalı Beta. Aşağıda, Matt Parocki’nin kapalı betanın mevcut durumu hakkındaki düşüncelerini bulacaksınız.

Her yıl, en son yinelemeyi hazırlarken, Madden NFL ekibi şüphesiz bir konferans odasında oturuyor ve yaratıcı fikirleri birbirinden sektiriyor. Pazarlama, muhtemelen geliştiricilerle birlikte, bu yılki gibi satılabilir terimler üretiyor.FieldSENSE”, iğrenç büyük harf kullanımı ve hepsi.

FieldSENSE belirli bir şey değildir. Bunun yerine, geliştirilmiş fizik, yeni mücadele animasyonları ve özellikle yenilenmiş bir geçiş sistemi gibi saha içi ince ayarlardan oluşuyor. Yine de EA bunları odak testi yapılmış isimlerle pazarlamasaydı, hiç kimse zorlu rekabetçi oyuncuların ötesini fark etmeyecekti.

Bir klavyenin arkasındaki bu konumdan, kaputun altında uygulamak için yüzlerce adam-saat gerektiren bir şeyi bu kadar kolay reddetmek zor. Madden 23, bu beta aşamasında olsa da, farklı hissetmiyor. Yeni değil. Taze değil. Ülkenin önde gelen profesyonel sporu için son derece sıkıcı.

EA, yıllar önce bozuk Vision Cone gibi pasları canlandırmak için yıllar boyunca çeşitli planlar denedi. Bu yıl, havada top üzerinde ek kontrol var. Atıştan sonra, sol tetiği tutmak ve sol çubuğu itmek, pasın önünde, arkasında, daha kısa veya daha derinde bir pas bulabilir. Hatta sahada göstergeler var – konumu gösteren daireler ve simgeler.

Beta sırasında birden fazla oyunda, bu sistem sınırlı bir fark yarattı.

Bir şey olursa, geçmek aşırı karmaşık olarak geliyor. Savunmacıları atlatmak için çabalarken, içgüdü sol sopayı tutmaktır. Bu daha kısa bir atışla sonuçlanır. Mantıksız değil – baskı altında geri çekilmek ve topu savurmak muhtemelen daha az kol gücüyle sonuçlanacaktır – ancak bu ayarlamaları amaçlandığı gibi yapmak organik değildir. Yakalamada, alıcılar zorlukla rahatsız görünüyor ve anında ayarlanıyor. Yıllar önce EA’nın Tiger Woods PGA Tour serisinde top dönüşü, vuruştan sonra kıyametten bir şutu kurtarabilirdi. Madden NFL 23’ün geçişi ürkütücü bir şekilde benziyor.

Sayaçların, çubukların, dairelerin ve simgelerin istilası göz önüne alındığında, bu neslin Madden’i, reklamlar fizik motorunun daha büyük gerçekçiliğini döndürse bile simülasyondan giderek daha da uzaklaşıyor. Madden’ı video oyunu haline getirme çabaları ile vuruş etkilerini veya top hareketini desteklemek için teknolojiye güvenme arasında bir çekişme var. Madden NFL 23 bir kurban olmak istiyor çünkü yeni fizik ve animasyonlarla bile mücadele önceki yıllarla aynı hissettiriyor.

Madden NFL 23 beta önizleme ekran görüntüsü4

Mevcut beta durumu yalnızca sergi oyunlarını içerir; EA daha sonra daha fazlasını ekleyecek ve güncellemeler takip edecek. Bu, oyun ve tamamen başarısız sunum (gerçek olmayan, tekrarlayan yayın tarzı hala NFL 2K5’i yakalamadı ve bu 17 yıl önceydi) konusunda Madden NFL 23’ün bir dizi için başka bir nominal sıçrama olduğunu önermek için yeterince mantıklı geliyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X’in çıkışından bu yana arayı kapatmak.

Madden NFL 23’ün 19 Ağustos 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor.oyun-4