Horizon Home'u Quest 2 VR kulaklığında kullanıma sunan meta

Meta Kurucu ve CEO Mark Zuckerberg Quest 2 sanal gerçeklik (VR) kulaklığının alacağını duyurdu Ufuk Ana Sayfası yeni bir güncellemenin parçası olarak. İşlevsellik, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamaları kullanmadan kendi ortamlarını oluşturmalarına yardımcı olacaktır.

Zuckerberg Cuma günü geç saatlerde bir Facebook gönderisinde, “Efsanevi dağcı Alex Honnold ile yeni Horizon Home’da bir araya geldi – Quest v41 güncellemesiyle, kulaklığınızı takar takmaz sanal evinize sosyal varlığı getirmek için başlatılıyor” dedi.

“Arkadaşlarınızı takılmaya, birlikte video izlemeye veya sanal evinizden uygulamalara atlamaya davet edin. Şu anda geliştirme aşamasında olan ev alanınızı özelleştirmek için daha fazla seçenek” diye ekledi.

Zuckerberg, ücretsiz tırmanıcı Honnold ile bir videoda yeni özelliği gösterdi.

Zuckerberg, “Alex’in VR’da Alex’in avatarıyla tırmanışını izlemek oldukça metaydı” dedi.

Meta geçen ay, sanal gerçeklikte canlı etkinliklere katılmaya adanmış bir uygulama olan Horizon Venues’u ana sosyal VR platformu Horizon Worlds ile entegre ettiğini duyurdu.

Horizon Worlds, arkadaşlarınızla yeni yerler keşfedebileceğiniz, kendi benzersiz dünyalarınızı inşa edebileceğiniz ve aksiyon dolu oyunlarda rekabet etmek için ekipler oluşturabileceğiniz bir sosyal VR deneyimidir.

Horizon Worlds sosyal metaverse platformu şu anda yalnızca şirketin Quest VR kulaklıklarında mevcuttur.

Meta (eski adıyla Facebook), şirketin 2024 yılına kadar piyasaya süreceği dört yeni sanal gerçeklik (VR) ve karma gerçeklik (MR) başlığı üzerinde çalışıyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9