Microsoft, Windows 11 ve Microsoft Edge için pencereli oyun optimizasyonu, yeni bir HDR kalibrasyon uygulaması, yeni bir kontrol çubuğu, yeni oyun ana sayfası, yerleşik-gelişmiş bir oyun deneyimi sunma hedefiyle, Windows 11 ve Microsoft Edge için çok sayıda yeni oyun özelliğini tanıttı. Clarity Boost ve yeni bir Verimlilik modu. Yeni oyun geliştirmeleri, Microsoft Edge’in masaüstü sürümü için geçerli olacak. Bunların çoğu şu anda Windows Insider programı altında test ediliyor.

İşte nasıl bozuldukları. Pencereli oyunlar için optimizasyonların gecikmeyi iyileştirmesi bekleniyor ve Otomatik HDR ve Değişken Yenileme Hızı (VRR) gibi oyun özellikleri ekleyecek. HDR ekranların renk doğruluğunu ve tutarlılığını iyileştirmek için yeni bir HDR kalibrasyon uygulaması geliştiriliyor. Windows 11 ayrıca, oyuncuların yeni oyunlar keşfetmesine ve en son oynanan oyunlara kolayca geri dönmesine olanak tanıyan bir PC Game Pass widget’ına da sahip olacak.

Windows Insider programında, bir Windows 11 sistemine bir denetleyici bağlandığında otomatik olarak açılan bir denetleyici çubuğu da test ediliyor. Oyuncuların en son oynadıkları oyunlara ve Xbox uygulaması gibi popüler oyun başlatıcılarına fare veya klavye kullanmadan kolayca erişmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

“Windows 11 ile PC oyuncularını gerçekten memnun etmek için pek çok şey yapıyorlar. Tamamen yeni bir DirectX var, bu nedenle DirectX 12 Ultimate, oyun geliştiricilerine performansı artırmak ve gecikmeyi azaltmak için daha da fazla araç sağlayacak. Ayrıca geçen yıl, oyunların çok daha hızlı yüklenmesini sağlayan şey olan DirectStorage’ı tanıttık ”diyor Xbox’ta oyun deneyimi ve platformlarından sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Ashley McKissick, bu Windows 11 güncellemeleri hakkında.

Microsoft Edge, modern oyun ihtiyaçlarını karşılamak için de gelişiyor. Özel yeni oyun özellikleri yakında Microsoft Edge’in masaüstü sürümüne geçecek. Tarayıcı, oyun kılavuzları, canlı yayınlar, önemli maçlar, turnuvalar ve yakında çıkacak ve yeni çıkacak oyunlar gibi oyunla ilgili içerikle doldurulacak yeni bir kişiselleştirilmiş oyun ana sayfasına sahip olacak. Ayrıca, oyunculara bulut oyun kitaplıklarına ve yakın zamanda oynanan oyunlara kolay erişim sağlayacak Xbox Bulut Oyun entegrasyonlarını da destekleyecek.

Yerleşik Clarity Boost ile Microsoft Edge’in masaüstü sürümü, oyun oynarken keskin ve net görseller sunabilir. Oyuncular ayrıca Microsoft Solitaire, Atari Asteroids, Microsoft Jewel ve Microsoft Edge’in özel Surf oyunu gibi popüler ücretsiz oyunlara Microsoft Edge’deki yeni Oyun menüsü aracılığıyla hızla erişebilecekler. Yeni bir Verimlilik modu, bir PC oyunu başlatıldığında tarayıcının kaynak kullanımını otomatik olarak azaltarak Windows 10 ve Windows 11’de oyun performansını artırmaya yardımcı olacak.

microsoft kenar netliğini artırma microsoft_edge_clarity_boost

Microsoft Edge’de Netlik Artışı
Fotoğraf Kredisi: Microsoft

Windows 11, geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürülmesinden bu yana sürekli olarak önemli güncellemeler alıyor. Microsoft, gelecek olan bu özelliklerle oyuncuları en son işletim sistemine geçirmeyi umuyor. Ayrıca Microsoft Edge, bu güncellemelerle oyuncular için benzersiz bir teklif haline gelebilir ve bu da Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi diğer popüler tarayıcılarla rekabet etmesine yardımcı olabilir.
genel-8