Işıkları açık bir dizi Bird scooter gösterilmektedir.

Bird, 2022’de işten çıkarmaları açıklayan en son teknoloji şirketi.
Fotoğraf: Gerard Julien / AFP (Getty Resimleri)

Bird Çarşamba günü yaptığı açıklamada, dünya genelinde farklı ekip ve bölgelerden çalışanlarının %23’ünü işten çıkaracağını duyurdu.

Haber, ki İlk olarak TechCrunch tarafından bildirildi Salı, scooter şirketinin 2022’de zorlu bir finansal başlangıç ​​yaptığını açıklamasının ardından geldi. Bird ilk çeyrek kazançları Mayıs ayında gelirde, brüt kar marjlarında ve araç karlarında bir düşüş bildiren kurucu ve CEO Travis VanderZanden, şirketin kârlılık elde etmek ve kaynaklarını yeniden düzenlemek için harekete geçeceğini söyledi (okuyun: işleri ortadan kaldırarak maliyetleri azaltın).

Bird, yaklaşık 138 çalışanı etkileyecek olan işten çıkarmaları bir e-postayla Gizmodo’ya doğruladı. Şirketin 600’den fazla ekip üyesi vardı. Gönderiler önceki çalışanlar üzerinde LinkedIn bu haftadan itibaren işten çıkarmaların çoktan başladığını belirtti.

Bird yaptığı açıklamada, “Mikro elektrikli araç taşımacılığına ihtiyaç ve erişim hiç bu kadar büyük olmamıştı, herkesi etkileyen makro ekonomik trendler, kârlılığa giden yolumuzun hızlanmasına neden oldu” dedi. “Ayrıca ne yazık ki yeni bir endüstrinin yaratılmasına tutkuyla yardımcı olan birkaç ekip üyesiyle ayrılmak zorunda kaldık.”

A borsa spirali yükseliyor Silikon Vadisi’nin aşağısında. Bird, işten çıkarmaları ve işe alımların dondurulması da dahil olmak üzere diğer maliyet düşürme önlemlerini açıklayan en son teknoloji şirketidir. Robinhood, Uberve Meta. Olağanüstü bir durumda, Coinbase işi iptal edildi insanlara e-posta yoluyla yaptığı teklifler, kurumsal bir pislik olmanın hala yeni yollarını bulabileceğinizi kanıtlıyor.

Şirkete göre, işten çıkarmalardan etkilenen tüm ekip üyelerine, üst düzey şirket yetkilileri ile bire bir görüşmelerde haber verildi; kendilerine ayrıca bir insan kaynakları irtibatı sağlanmıştır. İşten çıkarılan çalışanlar, diğer faydaların yanı sıra en az üç haftalık kıdem tazminatı, üç aylık sağlık sigortası, hak edilmiş seçenekler için uzatılmış egzersiz süreleri ve dizüstü bilgisayarları aldı.genel-7