Bir ağaç dalından plastik bir torba sarkıyor.

Bir ağaç dalından plastik bir torba sarkıyor.
Fotoğraf: Michael M. Santiago (Getty Resimleri)

Çevre örgütü Last Beach Cleanup, Kaliforniya’da geri dönüştürülemeyen plastik poşetler satan iki perakendeciye dava açtı.

Last Beach Cleanup, bu hafta yayınlanan bir kamu açıklamasında şunları söyledi: perakendeciler Gelson’s Markets ve Stater Bros. Markets eyalette yasadışı olarak plastik poşet satıyorlar. Bahsedilen kuruluş Kaliforniya’nın SB270 yasasıdevlette geri dönüştürülemiyorsa plastik filmden yapılmış torbaların satışını yasaklayan.

The Last Beach Cleanup’ın kurucusu Jan Dell, “The Last Beach Cleanup’ın yasal eylemi, meşru geri dönüşüm çabalarını korumayı, vergi mükelleflerinin temizlik için harcanan fonlardan tasarruf etmeyi ve küresel çevreyi plastik atıklardan ve plastik alışveriş torbaları ve filmlerin neden olduğu kirlilikten korumayı amaçlıyor” dedi. içinde Beyan.

Çevre örgütü, perakendeciler müşterilerini yanılttı hakkında geri dönüşüm yeteneği en plastik film torbaları. Dell yaptığı açıklamada, “ABD’deki tüketiciler, ‘Plastik poşeti geri dönüşüm için katılımcı bir mağazaya iade etme veya ‘Mağazaya Bırakma’ talimatlarıyla aldatılıyor ve hiçbir faydası olmayan bir vahşi kaz kovalamacasına gönderiliyor” dedi.

Daha geçen yıl California, eyaletin geri dönüşüm standartlarını karşılamayan ürünlerde takip eden okların geri dönüşüm sembolünün kullanılmasını yasakladı. Yasak bu Ocak ayında yürürlüğe girdi, bu nedenle Gelson’s Markets ve Stater Brothers gibi perakendeciler okları alışveriş çantalarında kullanmaya devam ederlerse yasaları çiğniyorlar.

Bu dava, California başsavcısının petrokimya şirketleri ve bu şirketlerin ekonomik durumu kötüleştirmedeki rolleri hakkında bir soruşturma başlatmasının ardından geldi. plastik kirliliği krizi dünya çapında, Reuters bildirdi.

Plastik ve fosil yakıt şirketleri yıllardır geri dönüşümün sorumluluğunu tüketiciye yüklemiş, büyük şirketler olmasına rağmen katkıda bulunmak küresel atıklarımıza en çok Bazı alkolsüz içecek şirketleri geri dönüşüm taahhütlerini açıkladılar, ancak çevre gruplarından yapılan analizler, bu taahhütlerin çoğunun gerçekten bir engel oluşturmayacağını buldu. Bu, politika yapıcıları ve çevre gruplarını geri dönüşüm programlarını araştırmaya ve bu büyük kirleticilere karşı yasal işlem başlatmaya sevk etti.

Lsst ay, sürdürülebilirlik danışmanlık firması Eunomia okyanus koruma kar amacı gütmeyen Oceana tarafından görevlendirildi ile geri dönüşüm taahhütlerini analiz et birkaç büyük şirketten. Grup bunu buldu, plastik atıkları azaltma amacına rağmen, alkolsüz içecek satışlarının bir sonucu olarak milyonlarca şişe su yollarına gitmeye devam edecek.genel-7