Büyük şirketlerin hizmetlerinde müşterileri olumsuz etkileyen büyük değişiklikler yapması ve onlarla resmi kanallar aracılığıyla iletişim kurma zahmetine bile girmemesi sinir bozucu bir durum. Potansiyel müşterilerine iletecekleri olumlu bir şeyleri olduğunda bu kesinlikle olmaz.

Öyle görünüyor dedi AT&T, operatörün en üst düzey sınırsız kablosuz planını tercih eden yeni müşteriler için HBO Max avantajını sessizce kaldırdı. Aslında, AT&T’nin telefonlar için hat başına 85 dolardan başlayan en yüksek kademeli faturalı planı olan Sınırsız Elit planı artık mevcut değil (bir nevi).

Sınırsız Elit planı daha önce cihaz verilerinde sınırsız yüksek hızlı öncelik, 40 GB etkin nokta verisi, 4K video akışı, plan için Kanada ve Meksika kapsamı ve ücretsiz HBO Max akış hizmeti sunuyordu.

Kaldırılan Sınırsız Elit planının yerine AT&T’nin web sitesi, şimdi temelde aynı olan (fiyat dahil), ancak birkaç değişiklikle yeni bir Sınırsız Premium planı var. En büyüğü, HBO Max akış hizmetinin kaldırılmasıdır. İkincisi, normal 40 GB’ın üzerine 10 GB etkin nokta verisinin eklenmesidir.

Yani şimdi, müşteriler 40 GB yüksek hızlı mobil erişim noktası kullanımı yerine 50 GB alacak, ancak artık HBO Max’i ücretsiz izleyemeyecekler. Ne yazık ki, bu, HBO Max’in Unlimited Elite plan müşterilerinin alacağı aylık 15 $ değerine yakın değil.

İyi tarafı, AT&T’nin Sınırsız Elit planına zaten aboneyseniz, planınızı sürdürdüğünüz sürece bu avantajların hiçbirini kaybetmezsiniz. Ancak, yeni müşterilerin AT&T’nin en yüksek seviyeli sınırsız kablosuz planını istiyorlarsa artık Sınırsız Premium planını seçmeleri gerekecek.

AT&T’nin ön ödemeli taşıyıcısı Cricket Wireless’ın, HBO Max’in reklam destekli katmanını plan teklifinin bir parçası olarak sunmaya devam ediyor, ancak bu durum er ya da geç değişebilir.

AT&T’nin WarnerMedia’yı Discovery’ye satışının tüm hızıyla devam ettiği Kasım ayında, taşıyıcının yetkilileri şunları söyledi: AT&T, anlaşma kapandıktan sonra bile HBO Max’i kablosuz planlarıyla bir araya getirmeye devam edecek. AT&T’nin CFO’su Pascal Desroches, taşıyıcının HBO Max’i paketlemeye devam etmek için ticari bir anlaşmaya varmasını beklediğini söyledi.

Ne yazık ki, 43 milyar dolarlık Warner Bros. Discovery anlaşmasının tamamlanmasından iki ay sonra, iki şirket HBO Max’in dağıtımıyla ilgili herhangi bir anlaşma imzalamamış gibi görünüyor.

yaptığı açıklamada CNETAT&T sözcüsü Jim Greer, “HBO Max harika bir hizmet, ancak müşterilerimize en iyi değeri vermek için sunduğumuz özellikleri sürekli olarak deniyoruz.” HBO Max’i 10 GB etkin nokta verileriyle değiştirmek kesinlikle çok değerli değil, ancak en azından AT&T’nin Sınırsız Elite planına aboneyseniz, avantajlarınızı korursunuz.telefon-1