Capcom, Street Fighter 6 söz konusu olduğunda kesinlikle her şeyi yapıyor ve sonunda bazı olumlu haberler aldığımızı görmekten memnunum. Tartışacak çok şey var ama şimdilik, Street Fighter 5’e geldiğinde canımı sıkan bir noktaya değineceğim; oyun modları.

Kabul edelim. Street Fighter 5 piyasaya sürüldüğünde, birkaç bölümde eksikti ve bu da oyunun dövüş oyunlarının gülünç stoğu haline gelmesine neden oldu. Bunun nedeni oyunun oynanabilirlik açısından kötü olması değildi. Sorun, Capcom’un amiral gemisi avcı uçağının en başından dahil edilmesi gereken içeriğe sahip olmamasıydı. Dövüş oyunu topluluğunun ve diğerlerinin belirtmek istediği bir şey.

Arcade modu, şimdiye kadar her Street Fighter oyununda bulunan bir mod olmadığı için, tek oyunculu içerik büyük bir eksiklikti. Capcom’un bunun nasıl iyi bir fikir olduğunu düşündüğünü hala anlayamıyorum. Başta atariler sayesinde ünlenen bir oyuna atari modu koymayalım. Hikaye modu barebone idi ve kendi iyiliği için çok kısaydı. Bir eşleşme bulmak için çevrimiçi atlamaya çalışırken, hayal kırıklığı içinde bir egzersiz olduğu kanıtlandı. Bunların hepsi, Street Fighter 5’i başlangıçta olması gerekenden çok daha az bir oyun haline getirdi.

Neyse ki, Capcom sonunda doğru olanı yaptı. Her güncellemeden sonra, Street Fighter 5: Champion Edition zirveye başlıyor ve hem yeni gelenler hem de gaziler için fazlasıyla yeterli içeriğe sahip. Şimdi, dövüşçü bir arcade modu, çok daha iyi bir hikaye modu, hayatta kalma modu, zorluklar, bir etten dışarı eğitim modu ve takıma karşı modu gibi birçok moda sahip. Ve tüm bu modlar ilk günden itibaren Street Fighter 6’da olacak. Ya da en azından Capcom’un vaat ettiği buydu.

Street Fighter 6’nın Fighting Ground modu ile Capcom, Street Fighter 5’in mevcut durumunda bulunan her modun da mevcut olacağını herkesin bilmesini sağlıyor. Neden? Niye? Çünkü Capcom, Street Fighter 5’e nasıl davrandığını şaşırdığını biliyor. Taraftarları, dövüş oyunu topluluğunu ve oyunu duyan diğer herkes Capcom’un topu ne kadar kötü düşürdüğünü biliyor. Hâlâ o L’yi tutan herkesin işleri batırdıklarını bileceğinden ve aynı hatayı yapmayacaklarından emin olmak istiyor. En azından plan bu.

“Street Fighter V’de bulunan tüm modlar artık Fighting Ground’da bulunabilir.”

Street Fighter 6, Street Fighter 5’in tüm oyun modlarını içermeyi vaat ediyor.

Sonra Street Fighter 6 Dünya Turu modu var. Tek bildiğimiz, bunun sürükleyici bir tek oyunculu hikaye modu olacağı. Bununla birlikte, bunun sunulma şekli, bana bunun etli olacağını hissettiriyor. SF5’teki A Shadow Falls hikaye modu, herhangi bir Street Fighter oyunundaki en iyi hikaye moduydu. Görünüşe göre Capcom bundan öğrendiklerini alıyor ve ondan daha iyi veya daha iyi bir deneyim sağlamak için önemli kaynaklar koyuyor.

Street Fighter 6 - Dünya Turu Modu

Street Fighter 6’nın Dünya Turu modu hakkında hala fazla bir şey yok.

Bu doğru yönde atılmış bir adım, orası kesin. Eminim hem klişe hem de defalarca söylendi ama tekrar söyleyeceğim. Capcom, Street Fighter 6’nın lansmanını mahvedemez. Yapamazlar. Capcom aşkına, bu konuda çok fazla şey var. Bu, Street Fighter 5 piyasaya sürüldüğünde insanların sadece oynayabilmek için oyunla ilgili tüm sorunları görmezden geldiği aynı dövüş oyunu sahnesi değil. Tekken 7, Mortal Kombat 11 Ultimate, Guilty Gear Strive, Dragon Ball FighterZ ve King of Fighters XV (PS, SNK’yi desteklemez) güçleniyor ve sağlıklı topluluklara sahipler. Bu, Street Fighter’ın olmadığı anlamına gelmez, ancak hayranların istediği oyun SF6 değilse ve Capcom SF5’i desteklemeyi bırakırsa, başka bir toplu göç olabilir.

Şimdilik Capcom, Street Fighter 5’i Street Fighter 6 ile tekrarlamamalarını sağlamaya çalışıyor gibi görünüyor.

Street Fighter 6 şu anda PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için geliştiriliyor. Hayır, Xbox One sürümü yok, bu bizim hatamız değildi.oyun-4