Lucknow ailesi siber dolandırıcılık yoluyla 16 lakh Rs'yi aldattı

Bir Lucknow adamı ve iki oğlu, dolandırıcılar yeni bir para elde ettikten sonra 16 lakh rupi ile aldatıldı. SIM kayıp bir SIM’in e-FIR’ını göndererek ve sahte göndererek cep telefonu numarasının kartını Aadhar kart.

Daha sonra tutarı banka hesaplarından çektiler.

Mağdur, savcılığa dava açtı. Siber Suç Polisi istasyon.

Şikayetinde, Divyansh Singh Chand Garden’da Aliganj 3 Haziran’da banka hesabının bakiyesini kontrol ettiğini ve birinin parayı çektiğini bulduğunu söyledi.

“Daha sonra suçluların babamın ve erkek kardeşimin banka hesabından da para çektiklerini öğrendim. Her üç banka hesabından da toplam 16.04 lakh rupi çektiler” dedi.

Mağdur bankayla temasa geçti ve kendisine kötü niyetli kişilerin 31 Mayıs’ta BSNL cep telefonu numarasının kullanıldığı net bankacılık yoluyla parayı çektikleri söylendi.

“Aynı şeyi telekomdan da sorguladım. mahanagar e-FIR kullanarak cep telefonu numaram için yeni bir SIM kart başvurusunda bulunduğu söylendi” dedi.

SP, Siber hücre, Triveni Singhön soruşturmaların SIM kartı temin ettikten sonra zanlıların kurbanların Aadhar kartını ve banka kartını da ele geçirdiğini ortaya koyduğunu söyledi.

Banka çalışanlarının ve telekom operatörlerinin dolandırıcılığa karışmasını dışlamadı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9