İnternetten satın alırken ürünleri alıp bakma fırsatınız olmuyor ama sonsuz ürünlerin çevrimiçi görselleştirilme şeklini daha gerçek görünecek şekilde değiştirmeye çalışıyor.

Merkezi Fransa’da bulunan şirket, e-ticaret için 3D görüntüler oluşturmak için araçlar içeren SaaS tabanlı bir görsel e-ticaret platformu geliştirdi. nfinite’in geçen yılki performansına dayanarak, bu hem e-ticaret hem de risk sermayesi yatırımcıları için olgunlaşmış bir alandır.

İşte nedeni: TechCrunch’a verdiği demeçte, şirket geçen yıl yıllık sürekli gelirde 10 kat büyüdü ve dünyanın en büyük beş küresel perakendecisinden üçü tarafından benimsendi, nfinite kurucusu ve CEO’su Alexandre de Vigan TechCrunch’a söyledi. Ve şirket, Salı günü 100 milyon dolarlık B Serisi finansman açıkladı ve bu da hızlı bir şekilde devam etti. 15 milyon dolarlık A Serisi turu Şubat ayında açıklandı.

Yeni tur, Insight Partners tarafından yönetildi ve mevcut yatırımcı US Venture Partners’ın katılımını içeriyordu ve şirketin 2017’de kurulmasından bu yana risk destekli finansmanda sınırsız toplam 130 milyon dolar veriyor.

O zamanlar, de Vigan ve ekibi, gayrimenkul için daha iyi çevrimiçi görsel deneyimler sağlamak için şirketi başlattı ve daire satmak için bilgisayar tabanlı görüntüler oluşturdu. Bir yıl sonra, e-ticarette daha büyük bir pazar olduğunu fark ettiler ve trafiği ve satışları artırmak için odağı oraya kaydırdılar. Bu yüzden bir daireyi sergilemek yerine, görüntüleri mobilya parçaları için kullanıldı. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, nfinite platformunu farklı endüstriler aracılığıyla ölçeklendirdi ve 2021’de bugünkü sürümünü resmi olarak piyasaya sürdü.

De Vigan bunu şöyle açıkladı: e-ticaretin %50 büyümesi bekleniyor Önümüzdeki dört yıl içinde 7,4 trilyon dolarlık satışa ulaşmak için tek temas noktası ürün görselleştirme.

“Tüketiciler giderek daha fazlasını istiyor, ancak e-ticaret müşterileri eski statik fotoğraflarla mücadele ediyor” diye ekledi. “Ürünlerinizi sergileyebilmeniz için bir masaüstü aracılığıyla sınırsız görseller oluşturmak için bir SaaS e-merchandising platformu oluşturmaya başladık. Misyonumuz, alışveriş yapanların ürünü daha iyi anlamalarını ve çevrimiçi alışveriş yapma konusunda daha fazla güvenceye sahip olmalarını sağlamaktır.”

Bir fotoğrafın “zamanda donmuş” olduğunu, güncellenemediğini veya özelleştirilemeyeceğini, ancak bilgisayar tarafından oluşturulan görüntülerin kullanılmasıyla 3B’ye dönüştürülebileceğini ve böylece canlı bir görsel olabileceğini söylemeye devam etti. hem özelleştirilebilir hem de güncellenebilir.

Örneğin, bir kanepe alıp oturma odasında sergileyebilir ve ardından sezonun arka planını değiştirebilir veya trendlere göre hedefleyebilirsiniz. Etkisi, ürünle ilgili daha fazla metrik sağlamak için daha iyi görüntüler, bu da daha fazla dönüşüm ve daha düşük getiri oranı ve müşteriler için para tasarrufu anlamına gelir. De Vigan, e-ticaret müşterileri için ortalama olarak çift haneli tasarruflar ve ölçümlerde bir iyileşme tahmin ediyor.

Ayrıca nfinite, hem web2 hem de Web3 uygulamalarıyla uyumlu görsel varlıklar da sağlıyor, böylece meta veri deposunun gelecekteki potansiyeli fark edildiğinden, e-ticaret müşterileri zaten bu yeteneğe sahip olacak.

Şirket, 3D görüntülerin ölçekte nasıl otomatikleştirileceğinin temelini attığına göre, de Vigan yeni finansmanı nfinite’in satış ve pazarlama ekiplerini ölçeklendirmek için kullanmayı planlıyor. Şirket, Ar-Ge ve pazar yerinin yarısını Fransa’da Avrupa’da başlattı ve şimdi müşteriye yönelik operasyonları ABD’de. 2021’de şirketin ABD’de hiç müşterisi yoktu ve şimdi bölge, şirketin %80’ini oluşturuyor. gelir ve logoların% 40’ı.

Şirketin çalışan tabanı bir yıl önce 40’tan 100’e yükseldi ve de Vigan önümüzdeki 12 ay içinde 250 çalışana sahip olmayı planlıyor. Ayrıca, önümüzdeki birkaç yıl içinde milyonlara ulaşacak yüz binlerce görüntü sunuyor.

“E-mağazacılık bizim için e-ticaretin bir sonraki devrimi ve bu nedenle bir sonraki aşama ABD, Avrupa ve Asya’da bu kategoride ölçeklenmek ve böylece standart haline gelmek” diye ekledi.

Bu arada, diğer şirketler de mağazacılık yaklaşımları için bazı risk sermayesi sevgisi buldular. Örneğin, Lucky, Shopify işletmeleri için tak-çalıştır API’si için 3 milyon dolar topladı; Singapur merkezli Trax, mağaza raflarını yönetme teknolojisi için E Serisi finansmanda 640 milyon dolar aldı.

Yatırımın bir parçası olarak, Insight Partners’ın genel müdürü Rebecca Liu-Doyle artık nfinite yönetim kuruluna katıldı.

“nfinite, yüksek kaliteli görsel içeriğin uygun ölçekte üretilmesini sağlayan bir platformla e-ticaret alanını yeniden tanımlıyor ve en büyük, en yenilikçi çevrimiçi perakendeciler şimdiden not alıyor” dedi. “Şirketin inanılmaz bir büyüme potansiyeli var ve bunu gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Alex ve nfinite ekibiyle ortak olmaktan daha heyecanlı olamazdık.”genel-24