Televizyon dizilerinin tipik formülü, her sezonda çıtayı yükseltmek ve dizinin kahramanlarını, önceki sezonların zaferlerinin küllerinden doğan ve giderek artan güçlü tehditlerle karşı karşıya getirmektir. Şov ve hayranları arasında, bir noktada, karakterlerin karşılaştığı tüm tehlikelerin ve yol boyunca maruz kaldıkları kayıpların, çilelerinin sonunda bir miktar hesap alacağına dair konuşulmayan bir anlaşma var – katartik bir çözüm sunuyor. ekranın her iki tarafında yer alan herkes.

Modern TV çağında, şunun gibi şovlar Game of Thrones ve Kötü kırma Değişen sonuçlarla, karakterlerin ne kadar acıya katlanmasını izlemek istediğimizin sınırlarını zorladık.

Amazon Stüdyoları’ Erkekler benzer bir yol izledi, her mevsimde insan ve süper güçlü kahramanlarının etrafındaki tehlike hissini artırdı ve onları hem kendilerine hem de sevdiklerine hem fiziksel hem de duygusal olarak her türlü travmayı yaşattı. Serinin ilk iki kanlı sezonu boyunca, tüm bu kasvetliliği bol mizah ve ekranda gördüklerimizi gerçeklikten uzaklaştıran bir tür gerçeküstü kalite ile yumuşattı.

3. sezon Erkekler yine de tüm bunlardan vazgeçiyor ve ufukta herhangi bir yerde katartik bir sonucun olduğuna dair herhangi bir belirti olmadan, dizinin şimdiye kadarki en karanlık, en yorucu ve duygusal olarak cezalandırıcı bölümünü sunuyor.

Eric Kripke tarafından TV için geliştirildi (doğaüstü) ve Garth Ennis ve Darick Robertson’ın aynı adlı çizgi roman serisine dayanan, Erkekler süper kahramanların sadece gerçek değil, nadiren kahraman olduğu bir dünyada geçiyor. Savaş vurguncu bir şirket tarafından yaratılmıştır ve şirketin hisse senedi fiyatına zarar vermediği sürece herhangi bir davranışta bulunmakta özgürdür. Erkekler tecavüz etmek, öldürmek, sakatlamak ve çalmak, hepsi onları küresel ünlülere dönüştüren bir PR ekibinin yönetimi altında. Dizinin başlığı, şantaj materyalleri toplayarak ya da acımasızca ve bazen de öldürücü cezalar vererek “süprizleri” polise vermeye çalışan küçük, gizli bir grup ajana atıfta bulunuyor.

Dizinin ilk iki sezonu boyunca izleyiciler, yumuşak huylu Hughie’nin (Jack Quaid) William Butcher (Karl Urban) liderliğindeki gizli ekibe katılmasını ve Homelander (Antony Starr) ile yüksek bahisli bir savaşa girmesini izledi. dünyanın en popüler süper kahraman takımının sadist, Süpermen benzeri lideri. Gösterinin ikinci sezonunun sonunda savaşları korkunç bir çıkmaza girmiş gibi görünüyordu, ancak 3. sezonda yeniden alevleniyor. Homelander, Donald Trump benzeri bir figür oldudoyumsuz egosunu beslemek ve gücünü pekiştirmek için ırkçı milliyetçiliği körüklüyor.

Antony Starr Homelander olarak bir odada duruyor, endişeli görünüyor.

Black Lives Matter hareketi, sağcı dezenformasyon kampanyaları ve hatta sezonluk hikaye akışında yolunu bulan rezil NXIVM seks kültünün bir parodisiyle de, son olaylarla paralellikler burada da bitmiyor.

Bununla birlikte, sezonda bariz bir şekilde eksik olan şey, şovun sunduğu tüm kanlı şiddeti, karanlık temaları ve insanlık hakkındaki alaycı bakış açısını aslında, iyi… tolere edilebilir kılan kendini bilen komedilerden herhangi biri.

HBO’larla karşılaştırma yapmamak zor Game of Throneshatta izleyicileri zaman zaman tamamen umutsuz görünen ve kendi ahlaksızlığından zevk alan bir yolculuğa sürükleyen. Bu dizinin tatmin edici bir sonuç verememesi iyi belgelenmiştir ve üçüncü sezon Erkekler aynı oyun kitabından geliyormuş gibi hissettiriyor, artan sıklıkta maddeye şok değeri vermeyi tercih ediyor ve hayranların yatırımına duygusal bir geri dönüş sağlamakla alay ediyor – ama asla vermiyor.

Temel olarak, kötü adamlar Erkekler daha da kötüleşmeye devam edin, kahramanlar incinmeye devam ediyor ve seyirciler gerginleşmeye devam ediyor.

Tomer Capon ve Karen Fukuhara, The Boys 3. sezondan bir sahnede dans ediyor.

Bu, dizinin 3. sezonunda birkaç parlak nokta olmadığı anlamına gelmiyor. Yardımcı rollere iki sezon düştükten sonra, takım arkadaşları Serge (diğer adıyla “Frenchie”) ve Kimiko Miyashiro’yu canlandıran Tomer Capon ve Karen Fukuhara, sonunda yalnızca karakterlerine önemli bir derinlik katmakla kalmayan, aynı zamanda her iki oyuncunun da rollerini sergileyen özel hikayeler alıyor. muazzam yetenek. İkili, dizinin en büyüleyici karakterlerinden ikisi ve sadece anlatı tarafından sürüklenmek yerine, hikayeleri üçüncü sezonda yeni ve ilginç yerlere doğru ilerliyor.

Starlight olarak bilinen süper kahraman Annie Ocak olarak, Erin Moriarty, artık Homelander için ya da bu konuda başka biri için bir kum torbası olma etrafında dönmeyen harika bir performans sergiliyor. Dizideki rolü her zaman güç ve kontrolün doğasını içeriyordu, ancak yeni sezon ona başkaları için bir kontrol nesnesi olmak yerine onu kendisi alma ve kullanma fırsatı veriyor. Moriarty, role ilk iki sezonda eksik olan bir derinlik kazandırıyor ve dizi bunun için daha iyi.

Erin Moriarty, Starlight rolünde The Boys 3. sezondan bir sahnede üzgün görünüyor.

Ne yazık ki, bu parlak noktalar ezici bir şekilde kasvetli sezonda çok az ve çok uzak, artık hayranlarının anlatı istismarını emme kapasitesini test etmeye daha istekli görünüyor. Seyirciye, seviştikleri karakterler için bir umut ışığı vermek için her fırsatta, Erkekler onlara daha fazla ceza vermeyi tercih eder. Bir şeyler yolunda gidecek gibi göründüğünde, işler daha da kötüleşir. Bu o kadar sık ​​olur ki, sezon ilerledikçe giderek daha fazla – ve sinir bozucu bir şekilde – tahmin edilebilir hale gelir, sizi en kötüsünü beklemeniz için eğitir ve her zaman bu vaadi yerine getirir.

Tüm bunların, gerçek dünyadaki sosyopolitik mihenk taşlarının çok tanıdık bir zemininde ortaya çıkması, deneyimi çok daha iç karartıcı hale getiriyor.

Dizinin tüm karanlık temalarına rağmen, ilk iki sezon Erkekler etraflarındaki tüm enkazların altında yanan karakterleri için bir miktar umut tutmayı başardı. Serinin 3. Sezonu bunu ortadan kaldırıyor ve bu kasvetli izleme deneyimi bazı izleyicilere çekici gelse de, muhtemelen birkaç izleyiciden daha fazlasını, tüm karakter kadrosunun sefaletinden kurtulmasını dileyerek bırakacak.

Dizinin ilk üç bölümü Erkekler 3. sezon prömiyeri 3 Haziran, her Cuma yeni bölümler mevcut.


genel-19