bu Galaxy Z Fold 4, öncekinden daha hafif olabilir. Bu bilgi, Samsung ürünleriyle ilgili kanıtlanmış bir sicile sahip önde gelen bir tipster olan IceUniverse kullanıcısı tarafından Twitter aracılığıyla sızdırıldı.

Orijinal tweette, Ice Universe, Galaxy Z Fold 4’ün yaklaşık 254 gram ağırlığında olacağını belirtiyor. Önceki nesil Fold (yaklaşık 271’de geldi) ile karşılaştırıldığında, bu 17 gramlık net bir düşüş.

Bu büyük bir değişiklik gibi görünmese de Galaxy Fold, özellikle katlandığında cihazın ne kadar hantal hissettirdiği konusunda her zaman kötü bir üne sahip olmuştur. Katlanabilirin kalınlığı, muazzam ağırlığıyla birleştiğinde (iPhone 13 Pro Max gibi akıllı telefonlarınkini bile aşan), Fold’u piyasadaki en hantal akıllı telefonlardan biri yapıyor.

Bu nedenle, Galaxy Z Fold 4’ü diğer büyük akıllı telefonlarla daha uyumlu hale getiren kalınlık veya ağırlıktaki herhangi bir azalma memnuniyetle karşılanmaktadır. 17 gram çok büyük bir şey gibi görünmese de, cihaz uzun süre kullanıldığında fark yaratacaktır.

Bu son söylenti göz önüne alındığında, sormadan edemiyoruz – bu noktada Galaxy Z Fold 4 hakkında bilmediğimiz bir şey var mı? Şimdiye kadar, sızıntılar varsayılan tasarım değişikliklerini, en boy oranı ayarlarını, kırışıklık iyileştirmelerini ve hatta tüm teknik özellikleri ortaya çıkardı.

Tabii ki, yukarıdaki tüm bilgiler hala spekülasyon alanına giriyor ve bir tutam tuzla alınmalıdır. Bununla birlikte, bu noktaya kadar olan söylentiler, Samsung’un bir sonraki büyük katlanabilirinden neler bekleyebileceğimize dair çok ilginç bir tablo çiziyor.

Ağustos ayı civarında beklenen Galaxy Z Fold 4’ün resmi duyurusuna hala birkaç ay uzağız. Verilen cihaz zaten seri üretime girdi, şu ana kadar bildiklerimizin çoğunun doğru olması oldukça olası. Sonunda, her şey ortaya çıkacak – zamanla.

telefon-1