Önemli bir iş görüşmesinden önce kendinizi endişeli hissederseniz, Google yeni Mülakat Isınma aracıyla size yardımcı olmak ister.

röportaj ısınma (yeni sekmede açılır) gerçek hayat senaryolarını simüle etmek için “endüstri uzmanları” tarafından seçilen bir dizi soru sorarak bir iş görüşmesine hazırlanmanıza yardımcı olur. Oradan, bir AI yanıtlarınızı tarayacak, yanıtınızdaki kalıpları ve konuşma noktalarını işaret edecektir.

Buradaki fikir, bu geri bildirimi almanız ve bu terimlere odaklanarak yanıtlarınızı cilalamanızdır. Örneğin, Mülakat Isınma, işte geçirdiğiniz zor bir zaman hakkında bir soru soruyor. Yanıtınıza bakılırsa, araç bu durumdan “çıkarılan derslere” ve “sonuçların” neler olduğuna odaklanmanızı önerebilir. İnsanları ayrıntılı bir cevap oluşturmaya yönlendirmeyi amaçlar.

Google’a göre, Mülakat Isınma, yanıtlarınızı derecelendirmeyecek, bunun yerine insanların pratik yapmasına yardımcı olacak yargısız bir alan olacaktır.

Google, Röportaj Isınmasının özel olarak onun için oluşturulduğunu belirtiyor. Google Kariyer Sertifika programı (yeni sekmede açılır), insanlara teknolojiyle ilgili becerileri öğreten bir çevrimiçi öğrenme programı. Mezunlarının uzmanlıklarına rağmen şirket, kendilerini savunacak birileri yoksa veya bir görüşmeye hazırlanmak için iyi bir yolu yoksa, insanların iş bulmakta zorlandıklarını gördü. Bu araç, mezunların mülakat sorularına iyi cevaplar formüle etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Mülakat Isınma, BT Desteği ve Veri Analitiği gibi işlerle teknoloji endüstrisine odaklanır. Kariyer Sertifikası programı dışındaki soruları da kapsayan ücretsiz bir araçtır. Google’a, hizmeti teknolojinin ötesine taşımayı ve moda gibi diğer sektörler için uygulama senaryoları olup olmadığını sorduk, ancak şirket bize geri dönüş yapmadı.

Mülakat Isınması, Google’ın kullanıcılardan bunu nasıl iyileştirebilecekleri konusunda geri bildirimde bulunmalarını istemesiyle hala erken aşamalarda. Aracı hemen deneyebilirsiniz (yeni sekmede açılır) cevabınızı kaydedebilir veya yazabilirsiniz. İşlerin çoğu teknikle ilgilidir ancak daha genel sorular için gidebilirsiniz.

Örnek olarak, bir iş olarak BT desteğini seçebilirsiniz. “Neden bu işe uygun olursunuz” veya “bir güvenlik saldırısını nasıl önlersiniz?” gibi daha teknik bir soru gibi beş soruyu yanıtlayacaksınız.

Tamamlandığında, cevaplarınız üç içgörü kategorisine göre analiz edilecektir: işle ilgili terimler, en çok kullanılan kelimeler ve konuşma noktaları. AI, bu kategorilerle ilgili kelimeleri ve cümleleri vurgulayacaktır. İşle ilgili ifadeler bulunmazsa, Mülakat Isınma, cevabınızı iyileştirmenize yardımcı olacak terimlerin bir listesini verir.

Cevaplarınızı beğendiyseniz, onları kaydedebilir veya yeni veya aynı sorularla tekrar deneyebilirsiniz. AI biraz garip olabilir. Bir kayıt dilbilgisi hatalarıyla dolu olarak geri gelebilir veya bazı şeyleri atlayabilir.

Bununla birlikte, Mülakat Isınma ilginç bir araçtır ve bu gıpta edilen işi almanıza yardımcı olabilir. Ve yeni bir kariyer arıyorsanız, TechRadar’ın bir listesi var. internetteki en iyi iş siteleri (yeni sekmede açılır).genel-6