Sega Genesis / Mega Drive Mini 2 Fotoğraf

Oyun endüstrisinin geri kalanının her zaman sadece bir adım gerisinde olduğunu bir kez daha gösteren Sega, şu notu alamadı. bilgisayar ve öykünme oyun el bilgisayarları içeride ve minyatür oyun dolu çoğaltma konsolları dışarıdalar. Bugün, Sega Japan bir duyurdu. Mega Drive canlanmasının güncellenmiş versiyonu buna artık Sega CD oyunları da dahil.

AT Games gibi şirketler, eski konsollar gibi klasik retro konsolların minyatür, lisanslı, tak-çalıştır sürümlerini oluşturuyordu. Genesis ve Atari 2600 Nintendo’nun kendisi birinci taraf ile çoğunluğa atlamadan çok önce NES Klasik Sürümü ve SNES Klasik Sürümü konsollar. Nintendo’nun her iki teklifi de mükemmel geri dönüşlerdi, ancak Sega birkaç yıl sonra kendi birinci partisini takip ettiğinde sınırlı hissetti. Sega Genesis Mini (birkaç uluslararası bölgede Mega Drive olarak adlandırılır) 40 klasik 16-bit başlıkla doldurulmuş konsol.

Sega Genesis / Mega Drive Mini 2 Fotoğraf

Üç yıl sonra, Sega Japan, şu anda yalnızca Japonya’ya özel bir sürümle sınırlı görünen Mega Drive 2 ile küçük Genesis’in bir devamını duyurdu. Mega Drive 2, öncekinden biraz daha küçük bir ayak izine sahip, ancak üç yıllık devrim niteliğindeki depolama geliştirmeleri sayesinde, şimdi birkaç Sega CD başlığı da dahil olmak üzere 50 oyunla geliyor. Bilmeyecek kadar şanslı olanlar için, Sega CD bir Mega Drive ve Genesis CD-ROM eklentisiydi. Virtua Yarışı ve Kirpi Sonic CD’si. Ayrıca, hayatının ilerleyen dönemlerinde yıldız desteğinden biraz daha azına sahipti ve Genesis’inizi bir tuvalet gibi göstermek için 32X eklentisi (Genesis’i Playstation döneminin ilk dönemleriyle alakalı tutma girişimiydi) ile birleştirildi.

Hem Sega CD’si hem de 32X, yalnızca Japonya’da işlevsiz hale geldi mini versiyonlar Orijinal Genesis Mini ile kullanım için, ancak Sega CD oyunları ilk kez birinci taraf tak ve çalıştır formatında oynanabilir olacak.

Ne zaman Japonya’da resmi olarak mevcut 27 Ekim’den itibaren Mega Drive Mini 2, 9,980 yen veya yaklaşık 75 $’a mal olacak ve altı düğmeli tek bir Fighting Pad 6B kontrol cihazını içerecek: orijinal Genesis Mini’nin içerdiğinden bir adım. Ve en üst düzeyde özgünlük isteyenler için (konsolun minyatürleştirilmesine göz yummaktan da mutlu olanlar) Sega ayrıca size 4,500 yen (yaklaşık 37 $) işlevsel olmayan ancak eşleşen Sega CD eklentisi satacak. Tamamen kozmetik Mega Drive Tower Mini 2, önceki işlevsel olmayan mini Sega CD’sinden biraz farklı görünüyor ve küçük bir kutuyla birlikte geliyor. Virtua Yarışı kartuş ve Kirpi Sonic CD’si disk.genel-7