Geçen yılki Quake remastered oyununun arkasındaki ekibin kartlarında bir Unreal oyun remake olabilir. Görünüşe göre Nightdive Studios, PC’deki en iyi FPS oyunlarından birinin geri dönüşünü işaret edecek olası bir Unreal 1 remastered sürümü hakkında Epic Games’e “uzandı”.

Bugünlerde The Witcher 4’ten Alien Isolation ekibinin bir sonraki oyununa ve stüdyonun kendi Fortnite’ına kadar her şeye güç veren Epic’in Unreal Engine’inin popülaritesine rağmen, motor o zamandan beri yeni bir Unreal oyunu oluşturmak için kullanılmadı. artık oldukça ölü olan ücretsiz Unreal Tournament oyunu.

Yeni bir Unreal tek oyunculu oyun olmasa da, Quake remaster’ın arkasındaki ekip, Doom 64’ü PC’ye getiren ekip ve yakında çıkacak olan System Shock remake – Nightdive Studios, orijinal, en iyi Unreal oyununu yeniden düzenlemek istiyor. Nightdive CEO’su Stephen Kick’e göre, Unreal ve Gears of War ortak yaratıcısı Cliff Bleszinski, Quake’in yeniden düzenlenmesinin ardından “Unreal’a aynı muameleyi vermek” için Epic başkanı Tim Sweeney’e “uzandı”.

Ne yazık ki şu anda hiçbir şey onaylanmamış gibi görünse de Nightdive’ın CEO’su, Unreal 1’in yeniden çevriminden sonra hayranların Tim Sweeney’e haber vermesi gerektiğini öne sürüyor. Cliff Bleszinski’nin konuya yanıtı – sadece “yasal nedenlerle bir şey söylemediğini” belirterek – şifreli ama cevap vermiş olması dikkate değer. Umarım, kayda değer olumlu türdendir.

Bu yeni bir Unreal oyunu değil, ancak diğer Epic nişancı serisi Gears of War, Halo tarzı bir koleksiyon alabilir. Önümüzdeki hafta Summer Game Fest’te açıklanabilir mi?oyun-2