Kesinlikle PC’deki en iyi RPG oyunlarından biri ve aslında tüm zamanların en iyi RPG’si olduğunu tartışacak pek çok kişi var – ve şimdi, aynı zamanda oynanabilir bir Steam Deck oyunu. Hayır, Skyrim değil – Divinity: Original Sin 2 Steam Deck’te artık Doğrulandı ve tamamen işlevsel.

Larian Studios, 2023’te tamamen tamamlanması ve şans eseri piyasaya sürülmesi gereken Baldur’s Gate 3’e çoktan geçmiş olsa da, önceki RPG Divinity: Original Sin 2, PC’deki en iyi fantezi oyunlarından biri ve satış açısından duruyor. , oyuncular hemfikir görünüyor.

Larian daha önce Valve’ın Steam Deck’ini desteklemek için ortaya çıktı ve onu “şaşırtıcı” olarak nitelendirdi ve her iki Divinity: Original Sin oyununun donanım üzerinde ne kadar iyi çalıştığını övdü. Baldur’s Gate 3 ve Divinity yönetmeni Swen Vincke, “Her ikisini de oynamanızı şahsen tavsiye ederim” dedi. Ancak buna rağmen, Divinity: Original Sin 2 o sırada Steam Deck Onaylı değildi – peki, şimdi olduSteam ve Larian’a göre.

Bilmiyorsanız, ‘Steam Deck Onaylı’ bir oyunun taşınabilir oyun bilgisayarında çalıştığı anlamına gelmez, aslında “tamamen işlevseldir” ve Deck’in dokunmatik ekran ve donanım ayarları gibi tüm özelliklerini destekler. . Başka bir deyişle, Divinity: Original Sin 2 tam bir Steam Deck oyunudur. Diğer bazı oyunların sistemle nasıl mücadele ettiği göz önüne alındığında, bunu duymak harika.

Yaygara hakkında ne olduğunu görmek istiyorsanız Divinity: Original Sin 2’nin parlayan incelememize ve hareket halindeyken oynamak ve bir Nintendo Switch istemiyorsanız Steam Deck incelememize göz atabilirsiniz.oyun-2