New York Senatosu, tesislerine güç sağlamak için karbon bazlı yakıt kullanan kripto madenciliği operasyonlarını yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı.

Tasarı özellikle, kripto para birimlerinin blok zincirindeki yeni işlemleri doğrulamak ve yeni jetonlar oluşturmak için kullandığı en popüler iki mekanizmadan biri olan iş kanıtı madenciliğini hedefliyor, ancak blok zinciri işlemlerini doğrulamak için çok fazla enerji kullanıyor.

En popüler iş kanıtı tokenlerinden bazıları Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’dir.

Alternatif, hisse kanıtıETH2.0 veya Avalanche gibi kripto para birimlerinin aynı şeyi daha az enerjiyle elde etmek için staking kullanması ve bunun iş kanıtından ziyade ölçeklendirme için daha verimli olduğu düşünülüyor.

Tasarı, yasa koyucuların devletin karbon ayak izini engelleme ve “iklim değişikliğinin mevcut ve gelecekteki etkilerini azaltma” girişimidir. fatura.

“Blockchain işlemlerini doğrulamak için iş kanıtı kimlik doğrulama yöntemlerini çalıştıran kripto para madenciliği operasyonları, New York Eyaletinde genişleyen bir endüstridir” dedi. Operasyonların devam eden genişlemesi, eyalette “enerji kullanım miktarını büyük ölçüde artıracak” dedi.

Kabul edilirse, eyaletteki fosil yakıtları yakmaya dayanan tüm iş kanıtı madenciliği faaliyetleri iki yıllık bir yasakla karşı karşıya kalacak. Bununla birlikte, %100 yenilenebilir enerji kanıtı olan madencilik işletmelerinin faaliyetlerine devam etmesine izin verilecektir.

“Sonuçta, bu madenciler Teksas, Tennessee, Washington Eyaleti ve güneş, rüzgar, hidro ve diğer temiz enerji kaynakları sağlayan başka yerlerde giderek daha fazla kümeleneceğinden, bu yasa tasarısı New York’a yardımcı olacağından daha fazla zarar verecek” dedi. ABD merkezli en büyük Bitcoin madencileri ETF’si olan WGMI’yi denetleyen Valkyrie Investments’ın kurucu ortağı ve CIO’su Steven McClurg.

Senato, Nisan ayında New York Eyalet Meclisi’nden geçirdikten sonra tasarının lehinde 36’ya karşı 27 oy kullandı. Şimdi, yasayı imzalayabilecek veya veto edebilecek New York Valisi Kathy Hochul’un masasına geçiyor.genel-24