Mozilla’nın Firefox Çeviriler eklentisi yayınlandı. Yeni araç, web sayfası çevirisi için doğrudan kullanıcıların makinelerinde çalışan ve aynı zamanda gizliliklerini koruyan bir seçenek sunmayı amaçlayan Bergamot Projesi kapsamında geliştirilmiştir. Eklenti, kullanıcının bilgisayar kaynaklarını kullanarak metni herhangi bir dile çevirecek ve veriler işlenmek üzere buluta gönderilmeyecektir. Şu anda sekiz dilde tercümesi mevcuttur ve dört dil için daha çalışmalar devam etmektedir.

Mozilla tarafından yapılan duyuruya göre, Firefox Çeviri eklentisi Indirilebilir Firefox Nightly, Beta ve Firefox Genel Sürümünde. Araç, istemci tarafında yerel olarak yapılan web içeriğinin otomatik çevirisini sağlar. Öyleydi gelişmiş Prag’daki Charles Üniversitesi, Sheffield Üniversitesi, Tartu Üniversitesi ve Mozilla ile Edinburgh Üniversitesi tarafından koordine edilen Bergamot Proje Konsorsiyumu ile.

Mozilla, Firefox Çevirilerinin iki yeni özellik eklediğini söylüyor. Birincisi, formların çevirisi ve ikinci özellik, kullanıcıya olası hataları bildirmek için düşük güvenirlikli çevirilerin otomatik olarak vurgulanması gereken çevirilerin kalite tahminidir. Blog yazısı Mozilla tarafından.

Çeviri, İngilizce, İspanyolca, Estonca, Almanca, Çekçe, Bulgarca, Norveççe Bokmål, Portekizce ve İtalyanca dahil olmak üzere diller için mevcuttur. Rusça, Farsça (Farsça), İzlandaca ve Norveççe Nynorsk gibi diller üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Bu arada, en büyük rakibi Google Translate şimdi teklifler dünya çapında kullanılan toplam 133 dil için çeviri desteği. Google I/O’nun açılış etkinliği sırasında şirket, Google Çeviri’nin makine öğrenimi tarafından desteklenen 24 yeni dil için destek eklediğini duyurdu.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Samsung Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 Katlanabilir Telefonların Ürün Yazılımı Geliştirme Başlıyor: Rapor

genel-8