Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD’nin sağlığı ve küresel ekonomi hakkındaki olağandışı düşüş görüşü kasabanın konuşması haline geldiğinden, finans dünyasını bir kez daha sarstı.

Örneğin, Reuters bugün erken saatlerde Musk’ın yakın zamanda yazdığını bildirdi. dahili e-posta ekonomi hakkında “süper kötü bir his” olduğunu ve Tesla’nın çekirdek olmayan küresel işgücünün en az yüzde 10’unu kesmesi gerekeceğini söyledi. Aynı zamanda, dünyanın en büyük EV üreticisi de şu an için tüm işe alımları durdurdu.

Elon Musk’ın Stalker’ı 265 Metre Yükseklikteki Binayı İstila Etti – Saldırı Suçlamalarıyla Tutuklandı

Bu düşüş teması, Morgan Stanley’nin Adam Jonas’ı Tesla permabull tarafından yakalandı. Jonas, yeni bir yatırım notunda şunları kaydetti:

“Tesla, kömür madenindeki sıradan kanaryanız değil. Daha çok lityum madenindeki bir balina gibi.”

Morgan Stanley analisti bu konuyu detaylandırarak şunları yazdı:

“Musk, küresel ekonomi hakkında benzersiz bir şekilde bilgilendirilmiş bir içgörüye sahip. [sic] ondan yüksek güvenilirlik taşırdı.”

Jonas, Tesla’nın dünyanın “en dikey entegre otomobil şirketi” olduğu gerçeğine atıfta bulunurken, yatırımcıları Tesla’nın marjları ve en üst düzeydeki büyümesi hakkındaki görüşlerini yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

Jonas ayrıca Tesla’nın brüt kar marjının 2022’nin ilk çeyreğinde zirveye ulaştığını ve şirketin şu anda Çin’in sıfır COVID politikası nedeniyle Şanghay Gigafactory’deki kesintiler, artan girdi maliyetleri ve Austin ile ilgili üretim artış maliyetleri de dahil olmak üzere birçok olumsuz rüzgarla karşı karşıya olduğunu kaydetti. Berlin fabrikaları.

En önemlisi, Morgan Stanley analisti Tesla EV’lerine olan talebin hala arzı aştığına inansa da, maliyetleri kontrol etme ihtiyacı Tesla’nın kısa vadeli denkleminde kapsayıcı faktör olmaya devam edebilir.

Musk, Sahnede Gerçek Bir Optimus Robot Prototipini Ortaya Çıkarmaya Söz Verirken Tesla, Yapay Zeka Günü 2022 Etkinliğini 30 Eylül’e Erteledi

Elektrikli araç devinin, öngörülebilir gelecekte yıllık teslimatlarının yüzde 50 artacağı konusunda ısrar etmeye devam ettiğini unutmayın. Ancak Musk’ın son hamleleri, bu kritik cephedeki herhangi bir hayal kırıklığını önlemeye yönelik bir girişim olabilir. Bu notun bir bölümünü buradan inceleyebilirsiniz:

Morgan Stanley’nin Tesla Üzerine Notu

Tesla hisseleri yazı yazılırken yaklaşık yüzde 10 düştü. Bugüne kadar, hisse senedi şimdi yüzde 40’ın üzerinde düştü.genel-17