Ricardo Montalban, Star Trek II: Khan'ın Gazabı'nda Khan Noonien Singh rolünde.

resim: olağanüstü

Yıldız Savaşları sinemaya yabancı değil ve serinin film kalitesi her yeni sürümde dalgalanma eğilimi gösteriyor. Seriden çok sayıda oldukça iyi film izledik ve olabilecekleri kadar iyi olmayan filmler de gördük. Herkesin kendi favorileri vardır, ancak üzerinde anlaşmaya varılabilecek bir şey varsa, o da odur. Star Trek II: Khan’ın Gazabı diğerlerinin üzerinde duruyor.

1982’de tam olarak bugün yayınlandı, Kağan orijinal 1979’un devamı olarak görev yaptı Yıldız Savaşları filmi ve 1967 bölümü, “Uzay Tohumu”. Jack B. Sowards ile birlikte son senaryosu üzerinde de itibarsız bir çalışma yapan Nicholas Meyer’in yönettiği filmin üzerine uzun bir gölge düştü. Yıldız Savaşları. Spock’ın (Leonard Nimoy) şok edici ölümü, önemli ölçüde geliştirilmiş oyunculuğu veya Khan Noonien Singh olarak geç Ricardo Montalban şeklinde büyük bir kötü adama sahip olması nedeniyle, Kağan film o zamanlar başarıdan başka bir şey değildi. Piyasaya sürüldüğü sırada, güçlü eleştiriler aldı ve dünya çapında 97 milyon dolar kazanarak bir gişe rekoru kırdı. Finansal bilgilerin ötesinde, film serisi için kısa bir alt franchise oluşturdu ve 1984’leri içeren bir üçlemeyi başlattı. Star Trek III: Spock Arayışı, ve 1986’lar Star Trek IV: Eve Yolculuk. Ve bu nedenle, en azından 2009’un yeniden başlatılmasından önce, yürüyüş fandom, çift sayılı filmlerin serideki tek iyi film olacağı inancına bağlıydı.

Star Trek'i Kurtaran Film Khan'ın Gazabına 40. Doğum Günün Kutlu Olsun başlıklı makale için resim

resim: olağanüstü

Khan’ın Gazabı izlememiş olsanız bile, kültürel geçiş yoluyla muhtemelen bir kısmını özümsediğiniz filmlerden biridir. onun sayesinde biliyorsun ikonik çığlık veya cenaze sahnesi. Muhtemelen tüm zamanların en iyi devam filmlerinden biri olarak anıldığını duymuşsunuzdur ve birisi bir üçlemenin ikinci girişinin üçünün en karanlık olduğu hakkında konuştuğunda kolayca alıntılanmıştır. İmparatorluk güçleri geri döndü. Aynı zamanda, tamamen bilgisayar grafikleriyle yapılmış bir sekansa sahip ilk uzun metrajlı film olma ayrıcalığına sahip olduğundan, teknolojik bir çığır açıcıdır.

büyüklüğü Kağan-hem film hem de kötü adam – hiçbir zaman gerçekten söz konusu olmadı, kimse bunu benden daha iyi bilemez. Yıldız Savaşları kendisi. Yeniden başlatma filmleri yaptı a Filmin 2013 yılındaki versiyonu Karanlığa Star Trek. (Belki o zamandan bu yana geçen on yılda düzelmiştir?) Daha yakın zamanlarda, yeni seri Garip Yeni Dünyalar bize geniş ailesinin bir üyesini Christina Chong’un harika güvenlik şefi La’an Noonien Singh şeklinde verdi. Genellikle olmakla itibar edilir en Orijinal film karışık tepkiler aldıktan sonra azalan hayranları franchise’a geri almak için film. O olmasaydı bizde olur muydu Yıldız Savaşları şimdi bildiğimiz gibi mi?

Ne düşündüğünüzü bize bildirin Khan’ın Gazabı, ve geride bıraktığı miras, aşağıdaki yorumlarda.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7