Yakında KamAZ bir dağ insansız damperli kamyona sahip olacak.Şirket, Rus otonom araç sevk sistemleri ile bu tür makinelerin üretimine başlayacağını söyledi.

Yıl sonuna kadar, KamAZ damperli kamyonlara uyarlanmış ve test edilmiş, işletmedeki otonom araç filosunu etkin bir şekilde yönetmemizi sağlayan bir madencilik üretim yönetim sistemine sahip olacağız. Entegrasyonunun ardından, KamAZ kamyonları, teknolojilerimizin güvenilirliğini ve verimliliğini test edeceğimiz potansiyel müşterilerin saha koşullarında konuşlandırılacak.


Tsifra Grubu Genel Müdürü Igor Bogachev

Yazılımı Zyfra Şirketler Grubu’nun geliştireceği biliniyor – KamAZ bu şirketle CIPR-2022’de bir anlaşma imzaladı.

Tsifra’nın CEO’su, üç yıl içinde madencilik şirketlerinin çoğunun bu tür insansız damperli kamyonlara geçmeye başlayacağından emin. Bazı şirketler bu tür makineleri bu yılın sonundan önce tesislerinde piyasaya sürecek. Kendi kendini süren kamyonlar, 24 saat çalışmayı mümkün kılacak ve verimi %20 oranında artıracaktır.

200 tonluk bir damperli kamyonunuz varsa, 160 değil, tam olarak bu kadar taşımalıdır. Bu, yük sensörleri takılarak elde edilir, tüm bunlar tek bir sevk sistemine entegre edilir ve ardından hangi ekskavatörün kaç ton yüklediği bilinir. her bir damperli kamyona, hangi depoya götürüldüğü, cevherin hangi kalitede olduğu

Geçen yıl KamAZ, Hercules adlı insansız damperli kamyonunu gösterdi. Makine uzunluğu – 10 120 mm, genişlik – 3430 mm, yükseklik – 4030 mm. Şasinin boş ağırlığı 31 ton, taşıma kapasitesi 40 ton, maksimum hızı ise 50 km/s.genel-22