Diablo Immortal’ın Blizzcon 2018’de duyurulması, akıllı telefonlar için duyurulmasıyla hayranları şok etti. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde geliştiriciler, Diablo Immortal’ın orijinal seriye saygı duyduğunu ve tanıdık oynanışı koruduğunu doğruladı. Oyun bu hafta piyasaya çıktı ve artık kullanıcılardan gelen öfkeli mesajlar sosyal ağlarda görünmeye başladı.

Yayınlandığı tarihte, Diablo Immortal Google Play’de 4,8/5 ve App Store’da 4,4/5 puana sahiptir. Metacritic.com’daki puan 81/100 seviyesindeyken, bu oyunun aynı kaynaktaki kullanıcı puanı sadece 29/100.Çevrimiçi tepkilerin çoğu oyuna değil, Diablo Immortal’ın mikro dönüşüm sistemine yöneliktir. Oyun, oyuncuya gerçek parayla bir şey satın alma fırsatı verme fırsatını nadiren kaçırır. Bu kazan-öde modeli, popülaritesi artan ve oyun endüstrisinin toplam gelirinin büyüyen bir bölümünü oluşturan mobil oyunlarda nadir değildir.

Diablo Immortal’ın oynanışına gelince, birçok hayran oyunun Diablo atmosferini korumasından etkilendi. Bazıları daha “çarşı” tarzına sahip olduğuna inansa da. Yine gerçek hayranlar oyunun PC’ye çıkmasını bekliyor ve akıllı telefonlara gelmesinden memnun değiller.

Popüler Twitch yayıncısı Asmongold, karakterinin yeteneklerini geliştirmek için oyun tarafından sunulan mikro dönüşümleri kabul etmemeye karar verdiğini açıkladı. Birkaç gün içinde neredeyse 350 dolar harcadı.genel-22