Bir telefon ekranına yansıyan Coinbase logosuna sahip bir çizim.

Kripto sarmalı, Coinbase’i e-posta yoluyla iş tekliflerini iptal eden işverene dönüştürüyor.
illüstrasyon: leon neal (Getty Resimleri)

Perşembe günü geç saatlerde, bir zamanların güçlü kripto para borsası Coinbase, bir rapor yayınladı. %4,900 artış 2021’de kârda, ilan edildi mevcut piyasa koşulları nedeniyle “öngörülebilir gelecek için” işe alımları duraklattığını söyledi. İşe almayı duraklatmak bir şey olabilirken, şirket daha sonra, onları zaten kabul etmiş ancak henüz çalışmaya başlamamış insanlardan gelen iş tekliflerini iptal edeceğini söyleyerek en büyük pislik olmaya karar verdi.

Coinbase’in baş insan yetkilisi LJ Brock, bir blog yazısında, etkilenen “bir dizi” kişinin artık onları bekleyen bir işleri olmadığı konusunda e-posta yoluyla bilgilendirileceğini açıkladı.

Brock, “Bu, hafife aldığımız bir karar değil, yalnızca en yüksek öncelikli alanlarda büyümemizi sağlamak için gerekli” dedi. “Sınırlı istisnalar geçerlidir ve dolgularla aynı kriterlere göre yönetilecektir” diye ekledi.

Stabilcoinlerin çöküşünün ardından toprak ve ay, kripto hayranları, görünürde net bir son olmadan piyasalar açıldığında etki için hazırlanmayı öğrendiler. Kripto piyasası düşmeye devam ederken, son kayıp dijital bir madeni para değil, onları destekleyen şirketleri yöneten insan çalışanları.

Coinbase’in dolgular için uzun bir işe alım duraklaması uyguladığı göz önüne alındığında, birçok yeni işe alım, hatta doldurulan pozisyonların bu yeni politikadan muaf tutulması pek olası görünmüyor. Brock, dolgularla ilgili politikanın güvenlik, uyumluluk ve diğer kritik işlerle ilgili roller için geçerli olmadığını belirtti.

Coinbase yöneticisi, şirketin “etkilenenlerin deneyiminden sorumlu olduğunu” ve kararın, iş teklif ettiği kişilerin yeteneklerinin bir yansıması olmadığını açıkladı. Brock, Coinbase’in “cömert kıdem tazminatı felsefesini”, şirketin bireyler üzerindeki finansal etkiyi dengelemeye yardımcı olma kararından etkilenenleri de kapsayacak şekilde genişleteceğini söyledi, ancak bu felsefenin ne anlama geldiği hakkında ayrıntıya girmedi.

Gizmodo, bu felsefe ve kararından etkilenen insan sayısı hakkında daha fazla bilgi istemek için Cuma günü Coinbase’e ulaştı, ancak yayınlandığı tarihte bir yanıt alamadı.

Coinbase ayrıca, iş tekliflerini aldığı kişilere başka işler bulmalarına yardımcı olmak için bir yetenek merkezine erişim sunacak. Şirketin işler ve işe alımlarla ilgili en yeni güncellemeleri, işe alımları yavaşlattığını açıklamasından iki hafta sonra geldi. Yılın başında, Coinbase başlangıçta boyutu üç katına çıkarmak Şirketin. Bugüne kadar, her yerde kripto para birimi olarak değerinin %70’inden fazlasını kaybetti. Sahip olmak daldıgöre CNBCbu yüzden belli ki olmayacak.

Brock, şirketin mevcut döngü boyunca Coinbase’de sorumlu bir şekilde gezinmek için tüm seçeneklerini değerlendirmeye devam edeceğini söyledi.

Yönetici, “Kripto paranın değişken olacağını her zaman biliyorduk, ancak daha büyük ekonomik faktörlerin yanı sıra bu oynaklık şirketi ve kişisel olarak bizi yeni yollarla test edebilir” diye yazdı. “Esnek ve dirençli olursak ve uzun vadeye odaklanmaya devam edersek, Coinbase diğer taraftan daha güçlü çıkacaktır.”genel-7