Son bir veya iki gün içinde, belirli Canon Pixma yazıcılara sahip olan kişiler tarafından, cihazların ya hiç açılmadığına ya da bir kez açıldıktan sonra yeniden başlatma döngüsüne takılıp kaldığına dair artan sayıda rapor oldu. fişe takılı oldukları sürece kapalı. sınır okuyucu Jamie bizi işaret etti Reddit’teki gönderiler sorun ve Canon’un kendi destek forumu hakkında, MX490, MX492, MB2010 ve MG7520 dahil olmak üzere modellerle ilgili sorunları gerekçe göstererek.

Bazıları, sorunlarının Canon’un yazıcılara gönderdiği bir yazılım güncellemesinden kaynaklandığına inanıyor, ancak bu henüz doğrulanmadı. gelen bir soruşturmaya yanıt olarak Sınırkurumsal iletişim kıdemli direktörü ve genel müdürü Christine Sedlacek, “Şu anda bu sorunu araştırıyoruz ve müşteri memnuniyeti en yüksek önceliğimiz olduğundan kısa süre içinde çözüm getirmeyi umuyoruz.” dedi.

Resmi bir güncelleme veya düzeltme olana kadar, forumlardaki bazı kişiler, yazıcıların internet bağlantısını kesmenin, USB üzerinden kontrol hala mümkünken, yazıcıların yeniden başlatılmasını önlemek için yeterli olduğunu bulmuşlardır.

İnternet bağlantınızı ve yerel ağ cihazlarıyla olan bağlantınızı sürdürürken yazıcıların çalışmasını sağlamak için, Canon’un destek forumunda bir müşteriden bir yanıt birçok kişinin kendileri için işe yaradığını bildirdiği bir yöntem önerir. Ağ kurulumları, DNS sunucuları ve IP adresleri konusunda deneyimliyseniz, denemeye değer olabilir, ancak çoğu insan için resmi bir çözüm beklemenizi tavsiye ederim.

Adımlarını takip etmek için, internetinizi çevrimdışına aldıktan sonra yazıcıyı açın, ağ ayarlarına gidin ve web hizmeti kurulumu altında DNS sunucusu kurulumunu ve manuel kurulumu seçin. Bu bölümde, bir dahili ağ adresi girin (192.168.XX, yerel ağınızdaki diğer aygıtlar tarafından kullanılmayan X yerine sayılarla), “Tamam”a basın ve ardından ikincil bir DNS sunucusu için “hayır”a basın. . Bu, yazıcıyı daha geniş internete erişmeden yönlendiricinize bağlı tutar ve bir nedenden dolayı cihazların yeniden başlatılmasını durdurmak için yeterli olmuştur.genel-2