GE Cync akıllı aydınlatma incelemesi: Değerli bir Philips Hue rakibi

MSRP $19.99

profesyoneller

 • Kurulumu kolay

 • Kullanımı kolay

 • Uygulama düzenli

 • Çok çeşitli ışıklar

 • Uygulama kontrolü hızlı ve duyarlı

 • Tüm dijital asistanlarla çalışır

Eksileri

 • Birkaç ‘ekstra’ özellik kullanabilir

 • Hareket sensörü arızalıydı

Akıllı evler daha güvenilir ve güçlü hale geldikçe, bu alana daha fazla marka giriyor. Ring ve Philips Hue gibi ürünler iyi bilinse de, kesinlikle daha az popüler olan ve aynı zamanda dalga geçen markalar da var. Bunlardan biri GE Cync. Şirketin akıllı ev serisi, ışıklardan termostatlara ve kameralara kadar çok çeşitli gadget’ları içerir. Cync sisteminin (eski adıyla C by GE) akıllı ev dünyasının karanlık atı olduğunu söyleyebilirsiniz.

GE Cync akıllı aydınlatma incelemesi

GE Cync akıllı ışıklar incelemesi.

Geçenlerde birkaç hafta boyunca GE’nin bir avuç aydınlatma cihazını deneme fırsatım oldu. Bu derlemede, sistemin bir bütün olarak nasıl çalıştığını öğrenin ve şu ürünlere daha ayrıntılı bakın:

 • Cync Telsiz Dimmer Anahtarı
 • Akıllı Hareket Sensörü
 • Doğrudan Bağlantı Renkli Akıllı Ampul
 • Doğrudan Bağlantı Işık Şeridi
 • Dış Mekan Akıllı Fiş

Birçok akıllı ev ve aydınlatma sistemi, bu cihazları evinizin Wi-Fi ağına bağlamak için hub’ları veya köprüleri kullanırken, GE Cync, cihazlarını doğrudan bağlantılı hale getirmeyi seçmiştir. Bu, satın alınacak fazladan (ve pahalı) bileşen olmadığı anlamına gelir; Işıklar, Cync uygulamasıyla kendi başlarına iletişim kurarak daha akıcı bir sistem oluşturuyor.

Cync uygulamasını kullanarak GE Cync’i kurma

GE Cync gezinmek için canlandırıcı kolay akıllı ev sistemidir. Cync uygulaması, sistemin kontrol merkezi olarak hizmet eder. Uygulama, son derece düzenli, şık görünümlü ve yeni kullanıcılar için bile gezinmesi kolay.

Uygulama, cihazlar üzerinde uzaktan kontrole izin verir, ayrıca programları ayarlayabilir ve ışıkları odalara ve alanlara gruplandırabilirsiniz. Uygulamayı, ışık ve hareket dedektörü gibi bazı cihazları birbirine bağlamak için de kullanabilirsiniz.

Bir Cync hesabınız olduğunda, cihaz eklemek, cihaz ekle, ‘+’ işareti ve ardından kurduğunuz ürün türünü seçin. Uygulamanın içine kurduğumuz her bir cihaz saniyeler içinde çevrimiçi oldu. Kısacası, Cync sistemi, kurulum söz konusu olduğunda, Hue ve Ring gibi diğer sistemlerden daha kolay ve hatta daha kolaydır.

Akıllı aydınlatma: GE Cync Direct Connect Renkli Akıllı Ampul ve Cync Telsiz Dimmer Anahtarı

GE Cync akıllı ışıklar incelemesi.

ile kullanılmak üzere GE Cync Direct Connect Renkli Akıllı Ampulü kurdum. Cync Telsiz Dimmer Anahtarı yatak odasında, odanın diğer ucundan başucu lambasını açmayı kolaylaştırır. GE uygulamasını kullanarak hem ampulü hem de anahtarı ayarlamak son derece kolaydı ve ekrana sadece birkaç kez dokunmak yeterliydi. Yatak Odası adlı bir oda oluşturdum ve ardından her cihazı buna ekledim. Birkaç tıklama daha ve ampulü kontrol etmek için Telsiz Dimmer Anahtarını atayabilirim.

Ampul, sisteme girmek için kolay bir seçenektir – özellikle akıllı bir ev inşa etmeye başlıyorsanız. Renkleri değiştirir ve farklı beyaz ışık sıcaklıklarına da sahiptir; ruh halini ayarlamak için mükemmel. Dimmer Anahtarı onunla harika çalışıyor ve daha önce böyle bir anahtar olmadığı için ek kontrol sağlıyor.

Cync uygulamasında ampul için aşağıdakileri kullanarak bir zamanlayıcı ayarlamak da mümkündür. sahneler† Sahnemi yatmadan hemen önce ışığı loş bir şekilde açacak şekilde ayarladım, sonra uyumadan önce kapatacaktım. Sahneler özelliğinin kullanımı sezgiseldir ve iyi çalışır.

GE Cync Doğrudan Bağlantı Işık Şeridi

GE Cync akıllı ışık şeridi incelemesi.

Sonra, kurdum Doğrudan Bağlantı Işık Şeridi kanepenin arkasında, böylece oturma odasında bir tür arka plan ortam ışığı görevi görebilir. Odaya girdiğimde ışığı açmak için hareket sensörünü kurmak istedim ama bazı sıkıntılarla karşılaştım.

Hareket sensörü, şerit ışıklarını hiç açmayacağı için aslında çalışmıyor gibiydi. Sorun gidermemde, onu yatak odasındaki ampule yeniden bağladım ve o ışığı açacağını gördüm, ancak odanın içinde yürüdükten sonra ışığın yanması neredeyse 20 saniye sürdü. Uygun değil. Tahminimce, bu sensörün uygulamasında veya donanım yazılımında (bir noktada çözülebileceğine güvendiğim) bir aksaklık var, bu yüzden bir kenara bırakıp devam ettim.

GE Cync Dış Mekan Akıllı Fiş

GE Cync akıllı fiş incelemesi.

Son olarak, denedim GE Cync Dış Mekan Akıllı Fiş, ve bu, eski veranda veya dize ışıklarını veya bir su çeşmesi veya böcek tuzağı gibi bir şeyi otomatikleştirmek için harika bir cihazdır. Dış Mekan Akıllı Fiş, kısa bir kabloya bağlı büyük, oval şekilli bir bloktur. Kasa oldukça büyük olsa da, iyi yapılmış hissi veriyor ve lastik kanatların altında her şeyi hava koşullarına dayanıklı tutan iki tapa var. Ünitenin üstündeki düğmeye basarak fişi açıp kapatabilir veya uygulamayı uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Her fişi bir zamanlayıcıya da ayarlayabilirsiniz. Arkada da her şeye temiz bir görünüm veren bir montaj kancası var.

Kocam, bu ışıkları kontrol etmek için düğme özelliğini kullanışlı buldu, ben ise verandaya dize ışıklar vermeyi ve ışıklarının her akşam açılıp yatmadan önce kapanması için otomatik bir programa bir fıskiye koymayı severdim.

GE Cync Dış Mekan Akıllı Fiş bir rüya gibi çalıştı ve kurulumu ve kullanımı çok kolaydı; artı hava koşullarına dayanacak kadar dayanıklı görünüyor.

GE Cync akıllı ışık incelemesi

Nasıl yapacağımı bulamadığım bir şey, daha karmaşık Sahneler oluşturmak için cihazları birbirine bağlamaktı. Örneğin, hareket sensörü tetiklendiğinde ışıkları açmak için bir Sahne oluşturamadım. ile birlikte Kayda başlamak için bir GE Cync kamera (örneğin, Ring bunu yapabilir). Bu tür bir bağlantı henüz uygulamada mevcut değil gibi görünüyor.

Akıllı bir aydınlatma sisteminde sevdiğim diğer özellik, yıl boyunca güneş döngüsüne göre ayarlanarak gün batımında ve gün doğumunda ışıkları otomatik olarak açan ve otomatik olarak kapatan gün doğumu/gün batımı otomatik programıdır. Cync uygulamasında bu seçeneği görmedim, ancak gelecekteki bir üretici yazılımı güncellemesinde bir seçenek olacağını umuyorum.

Siri, Google veya Alexa ile kontrol edin

GE Cync’in bir diğer olumlu özelliği de tercih ettiğiniz dijital asistanla çalışacak olmasıdır: Siri ve Apple HomeKit, Google ve Alexa ile uyumludur. Işığımı Google Home’a ​​bağlamayı seçtim ve bir telefona ihtiyaç duymadan ışığı açıp kapatmayı veya renkleri ayarlamayı kolayca isteyebildim.

bizim almak

Genel olarak, GE Cync akıllı aydınlatma sistemi oldukça etkileyici. Çeşitli aydınlatma cihazları vardır, uygulama veya ses ile ekosistemin kurulumu ve kullanımı kolaydır.

GE Cync akıllı aydınlatmanın iyileştirilebilecek yönleri söz konusu olduğunda, gün doğumu/gün batımı zamanlaması için destek sunmasını istediğimiz arızalı hareket dedektörüne gelir. Gerçekte, bu faktörler bir bütün olarak sistemin etkisini azaltmaz. GE Cync akıllı ışıklar, akıllı bir ev ve akıllı aydınlatma ile başlamak isteyenler için olmazsa olmazlardan.

Daha iyi bir alternatif var mı?

Belki daha iyi bir soru olurdu, farklı bir alternatif var mı? LIFX ve Sengled gibi diğer üreticilerin de yetenekli akıllı ev aydınlatması üretmesiyle birlikte, Philips Hue, akıllı aydınlatmanın büyükbabasıdır. Philips Hue kesinlikle harika bir sistem (evde çok sayıda Hue ışığım var) ama Cync markasının buna karşı iyi durduğunu söyleyebilirim.

Hangisinin sizin için en iyisi olduğunu seçmek için kendinize akıllı ışıkların ne yapmasını istediğinizi, nasıl görünmelerini istediğinizi ve bunları belirli bir akıllı ev sistemiyle entegre etmeniz gerekip gerekmediğini sorun. Fiyat da etken olabilir ve Hue ürünlerinin Cync ışıklarının benzer sürümlerinden daha pahalı olduğunu söylemek muhtemelen doğru olur. Bununla birlikte, bir ışık veya bir ışık satın alırsanız maliyet çılgınca değişebilir. 4 paket, ve nereden alacağınız. Yine de, Philips Hue’nun yalnızca Bluetooth için bazı seçenekleri olsa da, çalışması için bir hub’a ihtiyaç duyan sistemlerden biri olduğunu unutmayın. Fiyatlar, 2’li ışık paketi için yaklaşık 25 $ ile ışık şeridi için yaklaşık 50 $ arasında değişmektedir.

Satın almalı mıyım?

Kesinlikle! Özellikle bir akıllı ev ekosistemiyle yeni başlıyorsanız, bu ürün serisi, kitinizi hemen genişletmek istemenizi sağlayacaktır. GE Cync’te satılmadıysanız, diğer seçenekler için en iyi akıllı ışık seçimlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


genel-19