Respawn Entertainment ve Electronic Arts, dün Anaheim, California’da düzenlenen Star Wars Kutlama etkinliği sırasında Star Wars Jedi: Survivor’ı resmen açıkladı.

Oyunun yalnızca PC’ye ve yeni nesil konsollara geleceği doğrulandı ve gerçekten de Oyun Direktörü Stig Asmussen StarWars.com’a anlattı Star Wars Jedi: Survivor, ışın izlemeyi ve PlayStation 5’te hızlı yükleme süreleri ve DualSense denetleyicisi gibi diğer yeni nesil özellikleri destekleyecek.

Star Wars Jedi: Survivor Açıklandı, 2023’te PC, PS5 ve XSX’e Geliyor

Bence en büyük şey ışın izleme veya aydınlatma. Bu, daha önce ürettiğimiz her şeyin çok ötesinde bir sadakatle her zaman gerçek zamanlı aydınlatma yapmamızı sağlıyor. Gerçek zamanlı olduğu için, ışıkları değiştirdikçe değişiklikleri görebiliyoruz – hemen, aslında. Bu, cilalamak için daha fazla zamanımız olduğu anlamına gelir, bu da daha fazla yineleme yapabileceğimiz ve daha filmsel hissettiren daha iyi sonuçlar elde edebileceğimiz anlamına gelir.

Bunun ötesinde, bu konsollarda tonlarca içeriği gerçekten hızlı bir şekilde yüklememize izin veren bu yanan hızlı sürücülere sahibiz. Her zaman akışlı oyunlar üzerinde çalıştım – yükleme ekranları olmayan oyunlar. Bu konsolların bu kadar hızlı depolamaya sahip olması işi daha da kolaylaştırdı. Bunlar muhtemelen en büyük iki faydadır. PlayStation 5’in kontrol cihazında incelediğimiz bazı gerçekten ilginç dokunuşlar var ve bu genel olarak daha kolay bir süreç.

Asmussen ayrıca Respawn’ın Fallen Order piyasaya sürülmeden önce bile Star Wars: Jedi Survivor için beyin fırtınası yapmaya başladığını açıkladı. Son olarak, yeni başlığın Cal ve ekibi için genel hayatta kalma temasını vurguladığını söyledi.

İkinci oyunun ne olabileceğine dair fikirlerle Jedi: Fallen Order’ı bitirmeden önce bile ciddi bir şekilde çalışmaya başladık. Jedi: Fallen Order’dan bıraktığımız pek çok şey vardı – sanırım kurgu odasını arayacaksınız – devam filmine koymak istediğimizi bildiğimiz. Bunlardan bazıları, savaş için daha fazla duruş veya hikaye ile nereye gideceğimiz, Cal ve mürettebatın nasıl gelişeceği ve büyüyeceği, dünyalara ve seviyelere nasıl yaklaşacağımız gibi geliyor. oyun ve onları genişletin ve geçmişte olduğundan daha canlı hale getirin. Ama evet, her gün bu şeyleri düşünüyorsun.

[…] Oyun tamamen hayatta kalma ile ilgili. Bu yüzden adı Star Wars Jedi: Survivor. Karanlık zamanlardalar ve Cal ve mürettebat hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Bu, diğer zamanlarda tatsız olarak kabul edilebilecek insanlarla bağlantı kurdukları anlamına gelebilir. Bunların bir kısmı fragmanda gösteriliyor ve yine, hiçbir şeyi ele vermek istemiyorum, ama kesinlikle bir his var… Hiçbir şeyi mahvetmek istemiyorum, üzgünüm!

Daha önceki söylentiler, yayıncının bu çeyrekte büyük bir IP yayınlamayı planladığı gerçeğinin yanı sıra, oyun için 2023’ün başlarında bir lansmana işaret ediyordu. Ancak Electronic Arts, Star Wars Jedi: Survivor için yalnızca genel bir 2023 yayın penceresi verdi.genel-17