Sony, 2 Haziran Perşembe günü yayınlanacak olan bir sonraki State of Play vitrininin “PS VR2 için geliştirilmekte olan çeşitli oyunlara gizli bir bakış” içereceğini doğruladı.

Bu haberin hemen ardından, Ralph Valve bir söylenti paylaştı Call of Duty: Modern Warfare 2, özel (ve ücretsiz) bir PlayStation VR2 deneyimi sunacak. Bu, oyuncuların Seviye-1 operatörü olarak yere indiği bağımsız bir mod olacaktır. Rapor ayrıca bunun PS VR2 ile birlikte piyasaya sürülmesi gerektiğini söylüyor ve bu da şu soruyu akla getiriyor: Sony’nin yeni VR kulaklığı 2022’nin sonlarında mı geliyor?

State of Play 3. Parti ve PSVR 2 Sunacak Gelecek Hafta, Street Fighter 6 Söylentileri Açıklanıyor

Call of Duty: Modern Warfare 2, Tarkov’dan ilham alan yepyeni bir Escape from DMZ moduyla 28 Ekim’de çıktı. Sony, PS VR2’yi gerçekten beş ay içinde piyasaya sürmeyi planlıyorsa, bunu oldukça yakında duyurmaları gerekiyor.

Ayrıca bugün etrafta dolaşan ek bir PS VR2 söylentisi var. PSVR’den Bryan Paul, Sözsüz en son GamesCast’ta açıklandı Supermassive Games (Until Dawn, The Dark Pictures Anthology, The Quarry), ilk PlayStation VR için bir Killzone VR oyunu oluşturmak üzere sözleşme imzalamıştı. Ancak, yıllarca süren geliştirmelerden sonra, Sony ilerlemeden memnun değildi ve 2019’da dahili olarak sıfırdan yeniden başlatmaya karar verdi. Bu nedenle, bu Killzone VR projesinin de lansman başlıkları arasında yer alması mümkündür (Sony’nin yakın zamanda onayladığı 20’nin üzerinde olacağını doğruladı) birinci taraf oyunlar ve üçüncü taraf oyunlar arasında).

Şimdiye kadar, onaylanmış tek birinci taraf PS VR2 oyunu Horizon Call of the Mountain. Firesprite tarafından Guerrilla Games ile birlikte geliştirilen yeni bir ana karaktere sahip olacak (Aloy hala oyunda olacak olsa da).

Hem Coatsink hem de nDreams, Sony’nin yakında çıkacak olan Sanal Gerçeklik başlığı için projeler üzerinde çalışırken, Cyan’ın Firmament’i PS VR2’ye getirdiğini de biliyoruz. PS VR2 için gerçekten heyecanlı olan nDreams CEO’su Patrick O’Luanaigh ile yaptığımız özel röportajı buradan okuyabilirsiniz.genel-17