Bugün Instagram’a erişmekte sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Üçüncü taraf web izleme hizmeti raporlarına göre, sosyal medya devi şu anda bazı sorunlar yaşıyor. aşağı algılayıcı. Web sitesi, sorunların saat 12:30 civarında EDT’de başladığını gösteriyor. Küresel internet kullanımını ve kesintileri takip eden NetBlocks ayrıca kayıt edilmiş Instagram’ın aralıklı uluslararası hizmet kesintileriyle karşı karşıya olduğu.

“Bazı kişilerin Instagram’a erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” Meta’dan bir sözcü TechCrunch’a söyledi.

Raporlar, kullanıcıların oturumu kapattıktan sonra tekrar giriş yapamamak da dahil olmak üzere hizmetle ilgili çeşitli sorunlar yaşadığını gösteriyor. Bazı kullanıcılar, yeni bir hesapları varmış gibi oturum açarken “Instagram’a Hoş Geldiniz” mesajı gördüğünü de bildiriyor. Diğerleri birkaç gönderiyi göremez veya yalnızca haftalar önce yüklenen gönderileri göremez. Bazı kullanıcılar ayrıca ana ekranlarını yenileyemediklerini ve “üzgünüz, ancak bir şeyler ters gitti” bildirimi gördüklerini bildiriyorlar.

Güncelleme 05/26/2022 15:20 ET: Meta, TechCrunch’a şirketin sorunlar için bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

Güncelleme 05/26/2022 10:00 PM ET: Sorunlar çözüldü.genel-24