Amazon, kullanıcılarının artık eski e-okuyucularından kitaplara göz atamaması, satın almaması ve kitap ödünç almaması için eski Kindle modellerinden Mağaza erişimini devre dışı bırakıyor. 17 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe girecek olan değişiklik Kindle (2. Nesil) International, Kindle DX International, Kindle Keyboard, Kindle (4. Nesil) ve Kindle (5. Nesil) için geçerli olacak. Amazon, kayıtlı hesaplarına gönderilen bir e-posta yoluyla bu cihazların kullanıcılarını güncelleme hakkında bilgilendirdi. Şirket ayrıca, kullanıcıların yeni bir Kindle’a geçmesine izin vermek için bir yükseltme indirimi veriyor.

Kesin nedeni henüz açıklanmasa da Good e-Reader spekülasyon Durdurmanın bir Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) uyumsuzluğu nedeniyle geçerli olabileceğini. Eski cihazlar, çeşitli kusurlar içeren TLS 1.0 ve 1.1 protokollerini destekler. Donanım sınırlamaları nedeniyle, tarihli e-okuyucular daha yeni TLS sürümlerini desteklememektedir.

Gadgets 360, güncellemeyle ilgili netlik için Amazon’a ulaştı ve şirket yanıt verdiğinde bu makaleyi güncelleyecek.

Amazon, güncelleme hakkında onları bilgilendirmek için eski Kindle modellerinin kullanıcılarına e-posta gönderdi. Ayrıca, mağaza işlevselliği Ağustos ayından itibaren artık kullanılamayacak olsa da, kullanıcıların cihazlarda e-kitap okumaya devam edeceğinden bahsediliyor.

“17 Ağustos’tan itibaren, doğrudan bu Kindle cihazlarından kitaplara göz atamayacak, satın alamayacak veya ödünç alamayacaksınız. Her zaman olduğu gibi, desteklenen diğer cihazlarda veya amazon aracılığıyla kitaplara göz atabilecek, satın alabilecek ve ödünç alabileceksiniz. .com/ebooks” şirketi dedim e-postada.

Amazon, kullanıcılarına yeni kitap alışverişine devam etmek için telefonlarında, tabletlerinde veya bilgisayarlarındaki bir tarayıcıda e-kitap mağazasını ziyaret etmelerini öneriyor. Ayrıca, kullanıcıların yeni bir Kindle’a yükseltmelerini tavsiye etti. Bunun için şirket yüzde 30 indirim ve 40 $ (kabaca 3.100 Rs.) e-kitap kredisi veriyor.

Şirket, verilen yükseltme avantajlarının her ikisinin de 5 Temmuz’a kadar geçerli olacağını söyledi.

Eski Kindle modellerindeki kullanıcıların da yeni kitapları ePUB formatında yüklemeleri olasıdır. Bununla birlikte, Amazon herhangi bir resmi geçici çözüm sağlamadı – sözde insanları daha yeni donanımını almaya zorlamak için elbette.

Değişiklik, 10 yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülen Kindle modelleri için geçerlidir. Bununla birlikte, bu cihazlar hala kullanılabilir ve çoğu kullanıcı için çalışıyor.

Bir e-okuyucunun kapsamı oldukça sınırlı olduğundan ve yalnızca hareket halindeyken okumak için e-kitapların yüklenmesine izin verdiğinden, kullanıcıların cihazlarını yükseltmeleri gerekmediğini – ve merak etmediklerini – belirtmek de önemlidir. düzenli bir temelde. Yine de Amazon, en son amiral gemisi modellerinin bir parçası olan kablosuz şarj ve otomatik ayarlı sıcak ışık gibi daha yeni işlevler getirerek insanları ikna etmeye çalışıyor.

Böyle bir senaryoda eski Kindle modelleri için desteğin kaldırılması, kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayabilecek bir şey.
genel-8