No Man’s Sky’ın son güncellemesi Leviathan’da zaman biraz kırıldı ve tek çıkış yolu, roguelike tarzı bir maceraya atılmak. Bugün, Leviathan seferi oyunculara döngüyü kırmaya çalıştıklarında kullanmaları için tek bir hayat veriyor, her ölüm zaman çizelgesini sıfırlıyor ve onları ilk kareye geri gönderiyor.

İyi haber şu ki, geliştirici Hello Games’e göre No Man’s Sky topluluğu, her döngüde bulunan yükseltme ödüllerinin kalitesini ve sıklığını kalıcı olarak iyileştiren kalıcı bir küresel hedef üzerinde birlikte çalışabilir. Birkaç hedefi tamamlamak, hangarlarına görkemli bir uzay balinası ekleyecektir.

“Oyuncular döngüyü keşfettikçe, önceki döngülerin kayıp kalıntıları olan Hafıza Parçalarını kurtaracaklar. Bunlar, prosedürel olarak oluşturulmuş teknoloji olarak ortaya çıkıyor, yani döngünün her sıfırlaması çok farklı şekilde oynanabilir”, Hello Games blogunda açıkladı. “Araştırmaya ne kadar çok Gezgin katılırsa, Bellek Parçaları o kadar güçlü hale gelir ve daha iyi yükseltmeler, daha fazla envanter alanı ve daha güçlü Çoklu Araçlar ve yıldız gemileri ile kendini gösterir.”

Leviathan seferi yaklaşık altı hafta sürecek ve sona erdiğinde, ilerleme Hayatta Kalma Modu kaydına dönüştürülecek. Bir uzay balinası yeterince ödüllendirilmezse, görev ayrıca üçlü üs dekorasyonu, gemiler için geçici bir yıldız gemisi izi, Balina Avcısı pelerini ve temel dekorasyon olarak organik bir Fırkateyn Buzağı sunacak.

Herkes bir uzay balinasını hak eder.

Galeri

April’in Outlaws güncellemesi, No Man’s Sky’a bir suç yeraltı dünyası ekleyerek oyunculara büyük bir maaş günü ya da uzay korsanları gruplarıyla dolaşmak için yasaları çiğneme seçeneği sunuyor. Hello Games’teki küçük bir ekip, genel müdür Sean Murray’in No Man’s Sky’a benzer ve inanılmaz derecede iddialı olarak nitelendirdiği yeni bir proje üzerinde de çalışıyor. No Man’s Sky da Switch’e gelmiyor ve yaz aylarında gelmesi bekleniyor.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1