Deus Ex geliştiricisi Eidos Montréal, Final Fantasy 15’i neredeyse yapmak üzereydi. Stüdyo, Square Enix’in amiral gemisi JRPG projesinden sorumluydu – yayıncı fikrini değiştirip eve geri götürene kadar.

Eidos Montréal, serideki son girişi olan Deus Ex Mankind Divided’dan sonra Final Fantasy 15 üzerinde çalıştı. Eski Montréal çalışanı Jonathan Jacque-Belletête’ye göre, karar verildiğinde Kanada’da geliştirme zaten devam ediyordu. “Sonra onu Japonya’ya geri getirmeye karar verdiler” dedi. Gerçek Başarılar. “Bence büyük bir hataydı, ama yine de gerçek bu. Bizimki gerçekten çok güzeldi.”

O zamandan beri, Montréal stüdyosu bir Tomb Raider devam filmi ve Guardians of the Galaxy yayınladı – ikincisi “içten ve esprili hikayesi” için Vic’imizden dört yıldız aldı.

(İmaj kredisi: Square Enix)

Stüdyo, bir ana hat Final Fantasy oyunu çıkaran ilk Batılı geliştirici olacaktı. Ancak olayda Final Fantasy 15, klasik olarak adlandırılan bir Japon geliştiricisi olan Square Enix’in Business Division 2’sine emanet edildi ve yönetmen Hajime Tabata tarafından yönetildi. 2016 yılında büyük ölçüde olumlu eleştiriler için piyasaya sürüldü.

Kare kazığıoyun-3