Yakın zamanda Call of Duty: Warzone’un geliştirilmesine katkıda bulunan Raven Software’in QA ekibinin üyeleri, resmi olarak sendikalaşmaya oy vererek onu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yüksek profilli oyun geliştirici birliği haline getirdi. Nihai oy, Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu tarafından onaylanacak olan bir sendika kurma lehine 19-3 oldu.

Activision Blizzard, önümüzdeki yedi gün için sonuçlara itiraz edebilirken, oylamanın NLRB sertifikası, Raven QA ekibini, Game Workers Alliance’ı, çalışan tazminatı, haftalık saat taahhütleri gibi konularda pazarlık birimi olarak hareket edecek resmi olarak tanınan bir sendika yapacak. ve sağlık yararları.

Nisan ayında, Activision Blizzard, bir sendika oylamasının geçerli olabilmesi için Raven’ın tüm çalışanlarını veya 200’den fazla işçiyi içermesi gerektiğini savundu, ancak NLRB, daha küçük kalite güvence çalışanları grubunun oylamaya uygun olduğunu buldu. onların kendi. Activision, geçen yıl Raven’da bir düzine QA çalışanını işten çıkardıktan sonra kurulan sendikayı Ocak ayında gönüllü olarak tanımayı reddetmişti. İşten çıkarmalar, büyük yayıncıya haftalarca süren grevlere yol açtı.

NLRB savcıları, Activision Blizzard’ın grubun toplu eylem haklarına yasadışı bir şekilde müdahale ettiğini ve üyeleri sendikalaşmayı caydırmakla tehdit ettiğini söyledi. Bloomberg raporuna göre. Activision iddiaları yalanladı.

Yılın başında Activision Blizzard’ı satın almak için bir anlaşma açıklayan Microsoft, bir sendika oluşturan Activision çalışanlarının “önünde durmayacağını” söyledi.

Temmuz 2021’de Kaliforniya eyaleti Activision Blizzard’a yıllarca işyerinde ayrımcılık ve taciz iddiasıyla dava açtı. Hikaye o zamandan beri CEO Bobby Kotick’i bulandırdı ve ABD federal hükümetini bir soruşturma açmaya teşvik etti. Gelişmeye ve oyun endüstrisi için büyük önem taşımaya devam ediyor. Düzenli olarak güncellenen bu açıklayıcı makaleden şimdiye kadarki tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Raven QA oylaması, büyük bir ABD oyun yayıncısındaki ilk birliği temsil etse de, bu ABD’deki ilk oyun geliştirme birliği değil – bu ayrım, Threes geliştiricisi Vodeo’da geçen yılın sonlarında kurulan Vodeo Workers United’a ait.

Mutlu birlik günü!Game Workers Alliance, resmi Twitter hesabından tweet attı. “Biz kazandık!”oyun-2