çip üreticisi Broadcom Inc, satın almak için görüşmelerde bulunuyor Bulut hizmeti Sağlayıcı VMware IncReuters’a konuyla ilgili bilgisi olan kişiler söyledi.

Broadcom ve arasındaki müzakereler sanal makine yazılımı Kaynaklar, devam ettiğini ve bir anlaşmanın yakın olmadığını söyledi. Tartışılan anlaşma şartları öğrenilemedi.

Satın alma, son dört yılda 18,9 milyar dolarlık CA Technologies’i ve 10,7 milyar dolarlık Symantec Corp’un güvenlik bölümünü satın almasının ardından Broadcom’un işini yarı iletkenlerden kurumsal yazılımlara doğru çeşitlendirecek.

Bloomberg News anlaşmayı ilk olarak Pazar günü geç saatlerde bildirdi. Broadcom ve VMware, Reuters’in yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Cuma günkü piyasa kapanışı itibariyle, VMware’in piyasa değeri 40,3 milyar dolardı.

Michael Dell, %40 hissesi ile VMware’in en büyük yatırımcısı. Dell Teknolojileri A.Ş. Refinitiv verilerine göre, geçen yıl VMWare’i hissedarlarına dağıttı.

Refinitiv verilerine göre, daha önce Broadcom’a yatırım yapan özel sermaye şirketi Silver Lake, VMware’in %10 hissesi ile ikinci en büyük hissedarı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9