YouTube, Rus taarruzunun başlamasından bu yana Ukrayna’daki savaşla ilgili yaklaşık 70.000 video ve 9.000 kanalı kaldırdığını duyurdu. Akış platformu, Amerikan teknolojisinde Vladimir Putin’in ülkesinde hala erişilebilir olan tek büyük oyunculardan biri.

Silinen içerik, çatışmayı Kremlin’in perspektifinden sundu

YouTube’un ürün müdürü Neal Mohan, şirketin yaklaşımını şu şekilde açıkladı: Muhafız. ” Büyük bir şiddet olayı politikamız var ve bu, büyük şiddet olaylarının inkarı gibi şeyler için geçerli: Holokost’tan Sandy Hook’a kadar her şey. 28 ölü). Ve elbette, Ukrayna’da olanlar büyük bir şiddet olayıdır. Biz de bu politikayı benzeri görülmemiş bir eylemde bulunmak için kullandık. “, açıkladı.

aynı kategoride

heyecan logosu

Twitter, yanlış bilgilerle mücadele için yeni politikasını duyurdu

Böylece kaldırılan kanallardan biri de Kremlin yanlısı gazeteci Vladimir Solovyov’un kanalıydı ve kaldırılan videoların çoğu savaşı Rusya’nın öne sürdüğü anlatıya göre yani “ kurtuluş çabası “. Mohan ayrıca 70 milyon kişinin YouTube’da Ukrayna’daki savaşla ilgili içeriği izlediğini söyledi.

İlk ve muhtemelen en önemli sorumluluk, bu etkinlik hakkında bilgi arayan kişilerin YouTube’da doğru, yüksek kaliteli ve güvenilir bilgilere ulaşmasını sağlamaktır. Platformumuzdaki yetkili kanalların tüketimi, elbette Ukrayna’da, ayrıca Ukrayna’yı çevreleyen ülkelerde, Polonya’da ve ayrıca Rusya’nın kendisinde önemli ölçüde arttı. “, o devam etti.

YouTube, Rusya’daki en popüler video platformudur

90 milyon kullanıcısıyla YouTube, Rusya’daki açık ara en popüler akış platformudur, o kadar ki hala ” kırmızı ağ büyük ölçüde devlet tarafından kontrol edilen ve düzenlenen Rus İnterneti. Rusya’da sitede artık reklam mevcut değilse, Ruslar yine de oraya gidebilir. Rusya Dijital Kalkınma Bakanı Maksut Shadaev, platformun yasaklı videoları kaldırmadığı için para cezasına çarptırılmasıyla sonuçlanan yasal anlaşmazlıklara ve Sputnik ve RT gibi Kremlin bağlantılı kanalları kaldırmasına rağmen ülkenin YouTube’u engellemeyeceğini söyledi. Ancak Twitter ve Facebook gibi devler Rus hükümeti tarafından askıya alındı.

YouTube, Rusya’da faaliyet gösteren en büyük video paylaşım sitesi olmaya devam ediyor. Yani burası Rus vatandaşlarının savaş hakkında sansürsüz bilgi alabileceği bir yer, buna hepimizin ülke dışından erişebildiği aynı yetkili kanallar da dahil. Bu kriz gelişmeye devam ederken, Rus vatandaşları için önemli bir platform olmaya devam ediyoruz. Neal Mohan devam etti.

Genellikle platformunda yanlış bilgilerin yayılmasıyla eleştirilen YouTube, özellikle cumhurbaşkanlığı seçimleri veya Covid-19 salgını gibi büyük olaylar sırasında, birkaç yıldır yanlış bilgilendirmeyle mücadele etmeye çalışıyor.genel-16