Sony bunu düşünür, “delikli” hoparlörü bir kenara koyar ve eskiye döner. LinkBuds ailesinin yeni kulaklıkları gelenekseldir, donut sürücüsü yoktur, ancak daha küçük ve daha hafiftir. Ve aktif gürültü iptali ile. İzolasyona dönüş mü?

Gerçekte, uzun süre giyilmek üzere, yani video konferanslar, çalışma, çalışma ve boş zaman için doğmuş bir cihazın temel fikrini değiştirmez. LinkBuds S olarak adlandırılanlar, ses yalıtımı ile bizi çevreleyen hayata geçirgenlik arasında zor bir denge arayışıdır.

Kulaklıklar artık birincil görevleri olarak gürültü engellemeye sahip değil. Biz uçakta değiliz. Ve bize hatırlatan seslerden kaçmamalıyız. Bu ödünleşim, Sony ses mühendislerinin “ortam sesi” olarak adlandırdığı şeydir. Bu, kulaklıkları ne zaman kendi işinize bakmak istediğinizi ve bunun yerine ne zaman çevrenizdekilerle bir şekilde etkileşime geçmeniz gerektiğini anlayabilen “akıllı” bir sistemle donatmak anlamına gelir. Teknik olarak bir barda mı yoksa odanızda mı olduğunuzu anlamak ve ses seviyelerini buna göre ayarlamak anlamına gelir.

Nasıl? Kulak kanalını kapatan kauçuk başlığın zayıflaması nedeniyle izolasyonu dengelemek için dış gürültüyü vurgulayan bir sistem ile. Pratikte bu işlem ya onlara kesin hareketlerle söylediğimiz için ya da konuşmaya başladığımızda ve ardından sesi algılayan bir sensör olduğu için gerçekleşir. Spesifik olarak, işleve Uyarlanabilir ses kontrolü denir, ancak bu tür bir teknoloji, piyasadaki diğer birinci sınıf kulaklıklarda da bulunur.

Testimiz oldukça iyi geçti. Ancak, kendi işini yapan ve yapan teknolojinin kendisi için çok fazla değil. Ama bağlam için. Metroda zorlanıyor, ancak barda iyi davranıyor, sesini ne zaman alçaltması gerektiğini ve ne zaman sesini açabileceğini anlıyor. Bunun yerine, özellikle video konferans veya evden çalışmak için uygundurlar, çünkü her şeyden önce sadece 4,8 gramdırlar ve daha sonra çocuklarınız varsa veya evde çok fazla kafa karışıklığı varsa, sizi izole etmeye yardımcı olurlar.genel-18