WhatsApp, bu yıl iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone’larda çalışmayı bırakacak, raporlar WABetaBilgi. bu WhatsApp Yardım Merkezi ayrıca şu anda yalnızca iOS 12 ve daha yeni sürümlerin desteklendiğini söylüyor.
Metaya ait (eski adıyla Facebook) WhatsApp, dünyadaki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir ve şirket genellikle uygulamaya yeni özellikler. Eski işletim sistemleri yeni işlevleri desteklemeyebilir, bu nedenle daha yeni sürümler eski platformlarda çalışmaz.
Ayrıca eski işletim sistemlerini desteklemek için paraya mal olur ve bu, yalnızca küçük bir yüzdesinin daha eski platformlarda olması durumunda bir anlam ifade etmez.

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11’deki iPhone kullanıcılarını, uygulamayı kullanmaya devam etmek için iOS 12 veya daha yenisine yükseltmeleri gerektiği konusunda uyarmaya başladı. Aksi takdirde, uygulama 24 Ekim’den sonra telefonlarında çalışmayı bırakacaktır.

diye merak ediyorsanız, iPhone 5 ve iPhone 5c, şu anda iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iki telefondur ve başka bir işletim sistemi yükseltmesi için uygun değildirler. Bu cihazların yaklaşık on yıl önce ortaya çıktığı göz önüne alındığında, artık pek çok kişinin bunları kullanmadığını varsaymak güvenlidir. Ocak ayına göre Rapora göre, son dört yılda piyasaya sürülen uyumlu iPhone modellerinin yüzde 72’si iOS 15’te.
iPhone 5S, iPhone 6 veya iPhone 6S sahibi tüketiciler şimdilik uygulamayı kullanmaya devam edebilir. Android kullanıcısıysanız, telefonunuzun OS 4.1 veya daha yeni bir sürümde olması gerekir.
Telefonunuz artık güvenlik güncellemeleri tarafından desteklenmiyorsa yükseltme yapmak en iyisidir, aksi takdirde kendinizi riske atmış olursunuz. Bütçeniz kısıtlıysa, etrafta birçok ucuz seçenek var. listemize göz atın Daha fazla ayrıntı için 2022’nin en iyi bütçe telefonları.

Aksi takdirde, her zaman WhatsApp alternatiflerini arayabilir veya basit metin mesajlarıyla yapabilirsiniz.telefon-1