Küresel kripto para piyasası için zor bir ay oldu. Yine de, topluluk üyeleri durmadan ağ kurmaya, öğrenmeye ve görünüşte sonsuz bir kripto konferansları döngüsü gibi hissettiren bir partiye katılmaya devam ediyor.

Ancak, sadece birkaç hafta önce FTX ve SALT’ın ortak konferansı Crypto Bahamas’a katıldığım zaman ile geçen hafta West Palm Beach’te binlerce insanın ortaklaşa ev sahipliği yaptığı İzinsiz konferans için toplandığı zaman arasında hafif bir titreşim var gibi görünüyor. Bankless (ve, sorumluluk reddi, eski işverenim) blok işleri.

Etkinlikte kripto dünyasına derinden gömülü olan insanlardan karışık duygular geldi. Bazı katılımcılar kötüydü, diğerleri yeni yüzlü, canlı ve uzayda başkalarıyla tanışmak için heyecanlıyken, birçoğunun bir kripto kışı konuşmaları arasında çalışmaya ve sosyalleşmeye çalışırken kafaları dizüstü bilgisayarlarında veya telefonlarına yakındı. Ancak genel olarak, birçok katılımcı mevcut piyasa oynaklığından rahatsız görünmüyordu.

CoinGecko’ya göre, toplam piyasa değeri bir önceki aydaki 1,9 milyar dolardan 22 Mayıs’ta 1,35 milyar dolara %29 düşerek kripto piyasası için geçen ay zor geçti. veri.

NFTY Labs baş ürün sorumlusu Ty Blackard, TechCrunch’a “Ne zaman kripto konferansları gündeme gelse, olaylar haftasında piyasanın düşüş mü yoksa yükseliş mi olacağını asla bilemezsiniz” dedi.

Permissionless’ın kredisine göre, ana sahne odası 2.000’den fazla kişiyle doluydu – yüzlerce insanla dolup taşan daha küçük ara salonlarından bahsetmiyorum bile – ve oturumların çoğu için sadece ayakta yer vardı. Dinleyicilerle dolu odalarla en son ne zaman bir konferansa gittiğimi hatırlamıyorum – ama ilk elden baktığımda, katılanlar içeriği yeterince alamadılar.

“Bu [time] berbat ama aynı zamanda ekosistemden biraz köpüğü çıkarmak da iyi olacak, ”dedi boldstart girişimlerinin kurucusu ve yönetici ortağı Ed Sim TechCrunch’a. “Gerçek müteahhitler ve müminler burada kalacaklar ve inşa etmeye devam edecekler.”

Etkinlikte, Terraform Labs’ın algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST) ve kripto para birimi LUNA’nın birkaç gün içinde %99’un üzerinde düşmesinden sonra işlerini kaybeden veya işten çıkarmalardan korkan bir avuç katılımcıyla ve tüm kripto yatırımlarıyla konuştum. ve tüm kripto ekosistemini onlarla birlikte yıkmak.

Pek çok katılımcı için eğlenceli olması beklenen etkinlik, bazıları için sponsorlu stantlarda gezinirken, el sıkışırken ve gelecekteki potansiyel işverenlerle tanışma umuduyla küçük konuşmalar yaparken aniden bir iş fuarı haline geldi.

Beni yanlış anlamayın – etkinlik boyunca, bir dizi açık sekmeli bar gezintisinden 40 milyon dolarlık yatlarda ve milyonlarca dolarlık mülklerde yalnızca davetli partilere kadar çok eğlenceliydi. Ancak bir anlamda, kripto ekonomisi çökerken veya buna yaklaşırken kutlama yapmak yanlış geldi.genel-24