Bıkmış Uber sürücüler varış noktanızı sorunca yolculuğu iptal mi ediyorsunuz? Oldukça sık olur ve sizi eve veya ofise binmek için beklerken mahsur bırakır. Eh, artık değil, kabin toplayıcı Uber, iptalleri engellemek için yeni önlemler getirdi.

Müşterilerden ve hatta sürücülerden gelen düzinelerce şikayetten sonra Uber, hem sürücülerin hem de sürücülerin şikayet ettiği sorunları gidermek için yeni kurallar uyguladı.

Ülkedeki büyük şehirlerdeki birçok müşteri, sürücülerin varış noktalarını sorduktan hemen sonra yolculuğu iptal etmelerinden veya kavurucu sıcakta klimayı açmamalarından ve hatta bazen kabindeki klimayı açmak için ekstra ücret talep etmelerinden şikayet etti. . Bu arada, sürücüler yükselişin ortasında tatmin edici olmayan kazançlar hakkında konuştular. benzin fiyatları ülkede.

Sürücülerin yolculukları iptal etme sorununu çözmek için Uber, artık sürücüye iniş yerini sorduktan sonra yolculuğu iptal etmek yerine, yolculuğu kabul etmeden önce gitmek isteyip istemediklerine karar vermeleri için varış yerini gösterecek. Şirket, özelliğin halihazırda 20 şehirde yayında olduğunu ve önümüzdeki günlerde daha fazla şehirde kullanıma sunulacağını söylüyor.

Ülkedeki taksi şoförlerinin çoğu ödeme almayı tercih ediyor. peşin, bu nedenle, sürücünün ödeme şeklinin çevrimiçi mi yoksa nakit mi olduğunu sormuş olması gereken bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni, taksi toplayıcılarının ödemeyi sürücülere bırakmak için bir avuç zaman almasıdır. Bu nedenle şoförler ellerinde para olacağı için ödemenin nakit yapılmasını talep etmektedirler. Veya ödeme şekli çevrimiçiyse, sürücü ya sürüşü iptal eder ya da binicilerden sürüşü iptal etmelerini ve uygulamada gösterilen tutarı ona nakit olarak ödemelerini ister.

Uber bunu düşündü ve bir sürücünün ödeme alma şeklini değiştirdi. Araç çağırma uygulaması şimdi sürücülere ödeme şeklini göstererek, ücretin nakit olarak mı ödeneceğini yoksa müşterinin bu tutarı bir kartla mı yoksa başka bir çevrimiçi ödeme yöntemiyle mi ödemeyi seçeceğini gösterecek. Ayrıca, bir sürücü çevrimiçi ödeme modunu kullanmaya devam ederse, Pazartesi’den Perşembe’ye kadar günlük olarak ödenecek ve Cuma’dan Pazar’a, kazançları Pazartesi günü hesabına aktarılacaktır.

Ayrıca Uber, iptalleri azaltmak ve sürücülerin kabinlerde klimayı açmak da dahil olmak üzere herhangi bir hizmet için ekstra para talep etmesini engellemek için yolculuk sırasında hizmet kalitesini korumak için sürücülerle konuşacağını söylüyor.

Bu arada Uber, artan akaryakıt fiyatları arasında ülkede ücreti de ortalama yüzde 10-15 oranında artırdı. Ayrıca şirket, sürücülere mevcut konumlarından uzaktaki yolculukları kabul etmeleri için bir teşvik ödeyecek ve bu da iptal sayısını azaltacaktır.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9