Çerçeve Dizüstü Bilgisayar bir yıl önce oluşturuldu ve kullanıcılara, basit çevresel mantra: “Azalt, yeniden kullan, geri dönüştür” ile daha uzun süre dayanacakları vaadiyle cihazlarını tamir etme, yükseltme yapma ve tamamen özelleştirme olanağı sağladı. Şimdi şirket, ön sipariş için mevcut olan 1.029 $ ‘dan başlayan 12. Nesil Intel Core işlemcili tamamen özelleştirilebilir dizüstü bilgisayarlarına en son yükseltmeyi sunuyor.

Framework Dizüstü Bilgisayar, Intel’in Intel’in 12. Nesil Alder Lake işlemcileriyle yeni bir yükseltme görüyor

İlk geri dönüştürülmüş dizüstü bilgisayar serisinden bu yana Framework, hayranlarını ve kullanıcılarını öğrendi ve dinledi. Şirket şimdi daha iyi dayanıklılık için kapak düzeneğini yeniden tasarladı ve Linux işletim sistemlerindeki bu kullanıcılar için bekleme pil ömrünü iyileştirdi. Çerçeve ayrıca yeni bir 2.5GB ethernet genişletme kartının yakında piyasaya çıkacağını da ortaya koyuyor.

HP, Linux yüklü ve Pop!_OS tarafından desteklenen AMD tabanlı Dev One dizüstü bilgisayar tasarımı

Kaynak: Çerçeve

Şirket bu yükseltmeleri yalnızca mevcut dizüstü bilgisayar serisine eklemekle kalmıyor, aynı zamanda bunları “Yükseltme Kitleri” olarak birleştirilebilen ayrı modüller olarak da kullanıma sunacak. Çerçeve Pazarı. Bu aynı zamanda şirket için de bir ilk çünkü tüketicilere yeni bir makine almanın savurganlığı olmadan ihtiyaç duydukları tüm bileşenleri satın alma olanağı sağlıyor.

Ön sipariş sırasında yalnızca tamamen iade edilebilir 100$/100€/100£ depozito gerekli olan bir toplu ön sipariş sistemi kullanıyoruz. 12. Nesil Intel® Core™ işlemcili anakartlar, yenilenen Üst Kapağımız ve ikisini birleştiren Yükseltme Kiti bugün Pazar Yeri’nde bekleme listesine alınabilir. Stoklara girer girmez haberdar olmak için kayıt olabilirsiniz. Yeni dizüstü bilgisayarların ilk partisi ve yeni Marketplace ürünleri bu Temmuz’da gönderilmeye başlandı.

Dizüstü bilgisayar sistemi, Intel’in Alder Lake işlemcilerini kullanır ve 8 Verimlilik Çekirdeği ve Hyper-Threading ile dört ila altı Performans Çekirdeği sunar. Sundukları birinci sınıf varyant, 20 iş parçacığında 14 çekirdekli Core i7-1280P işlemciyi kullanır. Şirket, çok iş parçacıklı Cinebench R23 testlerinde önceki i7-1185G7 işlemciden iki kat daha fazla performans artışı gördüklerini beyan ediyor. Framework ayrıca 60W’a kadar bir artışla 30W performansa sahip bir i5-1240P ve i7-1260P dizüstü bilgisayarlar sunar.

Kaynak: Çerçeve

Her dizüstü bilgisayar modeli ince ve hafiftir, 16 mm’den ve 1,3 kg’dan daha küçüktür. Her sistem Microsoft Windows 11’e hazırdır ve şirketin Framework Laptop DIY Edition aracılığıyla Linux seçenekleri sunar. Framework’ün tescilli Genişletme Kartı sistemi, bağlantı noktalarının her birini, 13,5 inç 3:2 ekranı, 1,5 mm tuş hareket mesafesine sahip duyarlı bir klavyeyi, benzer bir 1080p web kamerası ve donanımdaki gizlilik anahtarlarını ve daha fazla seçeneği özelleştirmenize olanak tanır. alan.

Şirket şu anda ilk neslin fiyatını düşürüyor Çerçeve Dizüstü Bilgisayarı stoklarla sınırlıdır. Hacim siparişlerini de kabul etmek de dahil olmak üzere bugün sipariş vermenizi tavsiye ediyorlar.

Tamamen Yükseltilebilir Çerçeveli Dizüstü Bilgisayar, Intel'in 12. Nesil CPU'ları ile Yükseltildi 2

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya ve İrlanda’da Intel’in 12. Nesil Core işlemcisine sahip Çerçeve Dizüstü Bilgisayarınızın ön siparişini verebilirsiniz. Yılın geri kalanında ek ülkeler mevcut olacak ve şirket, ilginizi göstererek ön kaydınıza öncelik vermenizi istiyor. burada.genel-17