Galaxy Watch 4'ün bir fotoğrafı

Son olarak, Google Asistan, Samsung’un amiral gemisi akıllı saatine geliyor.
Fotoğraf: Floransa İyon / Gizmodo

Samsung ve Google artık resmen koymak Google Asistan açık Galaxy Watch 4. Etkinleştirme özelliğine sahip bir Wear OS güncellemesi almalısınız. Samsung akıllı saatinizin başında bugün. Güncelleme ayrıca Watch 4 Classic kullanıcıları için de geçerli.

Samsung bir blog yazısı yayınladı duyuru Google Asistan güncellemesi. Samsung, “En yeni işletim sistemi, kullanıcılara Google ekosistemindeki en popüler uygulamalardan bazılarına erişim sağlayan Google Play’e erişim sağlıyor” diye yazıyor. Gönderi, Google Haritalar, Google Pay ve YouTube Müzik’ten bahsediyor, ancak bu uygulamalar zaten mevcuttu. YouTube Müzik, kısa süre önce Wear OS cihazlarda daha kullanılabilir hale getirmek için bir güncelleme aldı.

henüz oynama fırsatım olmadı Henüz Samsung’un Wear OS tadında Google Asistanancak eller serbest yetenekleri’Sesin umut verici olmasını sağlayacak. Bir Google’a göre Destek sayfası, akıllı ev cihazlarını kontrol etmek, gününüz hakkında bilgi almak veya Google Fit gibi uygulamalarda bir koşuyu izlemeye başlamak için onu arayabilirsiniz. (Samsung Health’e geçtiğimden beri, yürüyüşlerimi izlemek için varsayılan bir uygulama ayarlayıp ayarlayamayacağımı özellikle merak edeceğim.) Akıllı ev kontrolleri özellikle heyecan verici çünkü şimdiye kadar yalnızca güvenmek zorundaydınız. Samsung’un SmartThings’inde (veya başka bir rastgele üçüncü taraf uygulamasında) ışıkları açıp kapatmak için ile izle 4.

Google Asistan ayrıca daha fazla eller serbest yazışmayı mümkün kılacaktır. Bu teknik olarak Wear OS ile önceki yinelemede mümkün, ancak sıkıcıydı. Klavyeyi açmak için ekrana dokunmanız, ardından kopyalamaya başlamak için mikrofon düğmesine dokunmanız gerekiyordu. Bu durumda, bir mesajı tamamen Google Mesajlar aracılığıyla şıngırdatabileceksiniz. ilk etrafa dokunmadan-aynı şekilde başka bir Google cihazında.

Bixby ise Google Asistan ile eş zamanlı olarak Samsung’un akıllı saatlerinde yaşamaya devam edecek. Samsung ekosisteminin derinliklerindeyseniz, özellikle akıllı evinizin kökleri Samsung’un SmartThings’indeyse veya Google’dan Bixby’yi tercih edebilirsiniz. Galaxy telefon kullanıyor.

Güncelleme, oturduğunuz yere bağlı olarak, geçen haftaki Google geliştirici konferansından sonra beklediğimizden biraz daha erken geldi. Samsung, Google Asistan’ın bir ara geleceğini ifade etmişti. yazancak bu yalnızca bir güncellemeydi. ilk duyuru yolda olduğunu.

En azından, bu en son Wear OS güncellemesi sonunda tüm Galaxy Watch 4 kullanıcılarına çok ihtiyaç duyulan bir özelliği getiriyor. Android ülkesi hala parçalanmış durumda. Ancak Google Asistan’ın Samsung’un saatlerine dahil edilmesi, bu boşluğu biraz daha kapatmaya yardımcı oluyor.genel-7