Sony Pictures Classics, Mia Hansen-Løve’nin Kuzey Amerika haklarını aldı Güzel Bir Sabah, başrolde Lea Seydoux. Özel etiket ayrıca Latin Amerika ve Orta Doğu’nun haklarını da aldı.

Seydoux, hasta babası ve yeni ilişkisinin bakımını üstlenen genç bir anne olan Sandra’yı oynuyor. Giriş satırında şunlar yazıyor: “O ve ailesi onu almak için dişleriyle tırnağıyla savaşırken [her father] Sandra, uzun zamandır görmediği arkadaşı Clément ile yeniden bağlantı kurar. Bir ilişki içinde olmasına rağmen, ikisi tutkulu bir ilişkiye başlar.”

Film, Cannes Film Festivali’nde festivalin Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterildi. Pascal Gregory ve Melvil Poupaud da başrolde.

Film, festivalden evrensel övgü aldı. Hollywood Muhabiri‘s incelemesi, bu özelliği “hem auteur hem de yıldızı bulan, kendi alanlarının en iyileri arasındaki yerlerini daha da sağlamlaştıran son derece tatmin edici bir işbirliği” olarak adlandırıyor.

Filmin yapımcılığını David Thion ve Philippe Martin, Paris merkezli Les Films Pelléas’ta, ortak yapımcılar Arte France Cinema, Almanya’dan Razor Film ve İngiltere, İrlanda, Hindistan ve Türkiye haklarını elinde tutan Mubi üstleniyor. Les Films du Losange, Fransız haklarına sahiptir.

“Mia Hansen-Løve, Truffaut’un en iyileriyle karşılaştırılabilecek bir 21. yüzyıl sesine sahip. Lea Seydoux bugüne kadarki en iyi performansını sergiliyor. Buradaki performans, ses ve görsel hikaye anlatımının birleşimi mükemmelliği yakalayarak One Fine Morning’i gerçekten harika Fransız filmlerinden biri yapıyor” dedi.

2022 Canes Film Festivali, Croisette’de büyük projelerin ve paketlerin geri dönüşünü gördü, ancak anlaşma yapmak yavaş ilerliyor. Netflix, Emily Blunt paketini aldı ağrı hırsızları 50 milyon dolarlık devasa bir satışla şimdiye kadarki en büyük satış olurken, IFC Films ve şimdi Sony Pictures Classics, filmlerin yerel haklarını ele geçiren özel etiketler arasında yer alıyor.sinema-2