Ekim 2021’de Snap’in CEO’su Evan Spiegel, Snapchat’in platforma ebeveyn kontrolleri getirmeyi planladığını ve bu sayede ebeveynlerin çocuklarının uygulamayı nasıl kullandığını daha iyi anlamalarını sağlayacağını söyledi. Şimdi, ürün istihbarat firması tarafından alınan yeni ekran görüntüleri dikkatli ve paylaşıldı TechCrunch Snapchat’in gerçekten de böyle bir özellik geliştiriyor olabileceğini belirtin.

Resimlerden, Snapchat’in ebeveyn kontrollerinin “Aile Merkezi” olarak adlandırılacağını ve ebeveynlerin birkaç şey yapmasını sağlayacağını anlıyoruz. İlk olarak, çocuklarının arkadaş listesini açarak gencin arkadaşlarının kim olduğunu öğrenebilecekler. Bu benzersiz çünkü Snapchat’te diğer kişilerin kişilerini görüntüleyemezsiniz. İkincisi, ebeveynlerin gençlerinin son yedi gün içinde kimlerle sohbet ettiğini izlemesine olanak tanır. Ancak sohbetleri açıp okuyamayacaklar.

Üçüncüsü, ebeveynler gerekirse gençlerinin istismar ve tacizi bildirmelerine yardımcı olabilecektir.

Ancak yukarıda sayılan tüm bunların gerçekleşmesi için öncelikle gençlerin rıza göstermeleri gerekir. Evet, ebeveynlerin çocuklarının platformda ne yaptığını görebilmeleri için önce onları “Aile Merkezi”ne davet etmeleri gerekecek. Daveti alan kişi, daveti kabul edebilir veya reddedebilir.

“Aile Merkezi”nin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu ve son özelliğin burada açıklanandan farklı olabileceğini unutmayın. Ancak gerçekten bazı değişiklikler olsa bile, büyük olasılıkla özellik aşağı yukarı aynı görünecektir. Şu anda Snapchat’te reşit olmayanların hesapları gizlidir ve arkadaşlarını paylaşmadıkları sürece arama sonuçlarında veya arkadaş önerileri olarak görünmezler. Ayrıca gençlerin sohbete başlamadan önce birbirlerini arkadaş olarak kabul etmeleri gerekmektedir.

Snap’in reklamcılara sunduğu NewFronts sunumuna göre, Snapchat uygulaması artık 20’den fazla ülkede 13 ila 34 yaşındakilerin %75’inden fazlasına ulaşıyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Z kuşağının (10-25 yaş arası) yüzde 80’i en az izlemişti. Snap’in Orijinal serilerinden biri. Söylemek güvenli, uygulama içindeki ebeveyn kontrolleri çok gecikti.Zencefil’i EtkinleştirGinger’a bağlanılamıyor İnternet bağlantınızı kontrol edin
veya tarayıcıyı yeniden yükleyinBu metin alanında devre dışı bırakyeniden ifadeGeçerli cümleyi yeniden ifade etGinger’da düzenletelefon-1