Valve’ın Buhar Güverte taşınabilir PC oyunlarını ön plana çıkardı ve şimdi herkes bir tane istiyor. Tabii ki, oynayacak oyunlar olmadan Steam Deck’in ne faydası var? Bugün, Sega ve Atlus, piyasaya sürülen bir dizi oyunu açıkladı. doğrulandı Steam Destesinde oynamak için.

Bu doğrulanmış oyunlar listesi, bazı klasikleri ve bazı harika eğlenceli oyunları içerir, bunların tümü Steam Deck’te veya Steam Deck’iniz yoksa (henüz) PC’nizde %100 oynanabilir.

Bu oyunlar şunları içerir;

 • Süper Maymun Topu: Muz Çılgınlığı: Maymun çılgın bilim adamı Dr. Bad-Boon’un Jungle Island’ı havaya uçurmasını durdurmak için yüzlerce nefis hazırlanmış seviye ve labirentte zıplayın, eğilin ve yuvarlanın!
 • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles: Bir iblise dönüşen kız kardeşi Nezuko’yu tekrar insana dönüştürmek için iblislerle yüzleşen Tanjiro’yu takip edin.
 • Persona 4 Altın: Kahramanı ve arkadaşlarını bir seri cinayetler zincirinin başlattığı bir yolculuğa çıkaran çağın gelişi hikayesinde iç içe olun.
 • Yakuza: Bir Ejderha Gibi: Ichiban Kasuga rolünü üstlenin ve günümüz Japonya’sının arka planında geçen bu dinamik RPG savaşında bazı yeraltı kafataslarını kırmaya hazırlanın.
 • Yakuza 3 Yeniden Düzenlendi: Dojima Ejderhası Kazuma Kiryu emekliliğini kazandı, ancak ölümcül bir güç mücadelesi onu geçmişinden sonsuza kadar kaçmak için Kamurocho sokaklarında yürümeye zorluyor.
 • Yakuza Kiwami 2: Dojima Ejderhası Kazuma Kiryu, iki rakip yakuza klanı arasındaki topyekün bir savaşta, Kansai Ejderhası olan hırslı Ryuji Goda ile yüzleşmek zorundadır.
 • Yakuza Kiwami: SEGA’nın eleştirmenlerce beğenilen ve on yıl sonra hapishaneden değişen bir dünyaya çıkan bir suç patronunun cinayetinden suçu üstlenen, gelecek vadeden bir yakuza olan Kazuma Kiryu ile bir efsane başlatan girişini deneyimleyin.

 • Yakuza 0: Video oyunlarında başka hiçbir şeye benzemeyen bir deneyimde küçük yakuza Kiryu ve Majima olarak 1980’lerin Japonya’sında cehennem gibi savaşın.
 • Valkyria Günlükleri: Gallia’nın işgaline ve İmparatorluğun kıtayı kendi gücü altında birleştirme girişimlerine karşı savaşlarında Welkin adlı bir kahramanı ve ‘Squad 7’nin diğer askerlerini takip edin.
 • Valkyria Günlükleri 4: Komutan Claude Wallace ve çocukluk arkadaşları umutsuz bir savaşta savaşmak için yola çıktılar, ancak kemikleri donduran kar fırtınası, imparatorluk askerlerinin dalgaları ve Valkyria’nın tanrısal güçleri onlarla zafer arasında duruyor.
 • yenmek: PlatinumGames’in devrim niteliğindeki bilimkurgu aksiyon nişancı oyunu, oyuncuları tüm DLC özellikleri de dahil olmak üzere geniş bir silah cephaneliğini kullanarak geleceğin teknoloji düşmanlarından oluşan lejyonlarla savaşmaya zorluyor.
 • Sega Bas Balıkçılık: Bas balıkçılığının heyecan verici sporunu keşfedin! Dreamcast isabetine dayanarak, mümkün olan en büyük ve en kötü Bas’ı yakalamak için sekiz farklı balık avlama noktasına gidin.
 • uzaylı izolasyonu: Alien: Isolation’da korkunun gerçek anlamını keşfedin, sürekli korku ve ölümcül tehlike atmosferinde geçen bir hayatta kalma korku oyunu.
 • İllüzyon Kalesi: Mickey Mouse, Sega Genesis klasiğinin fantastik bir yeniden tasarımı olan Castle of Illusion’da yıldıza geri dönüyor.
 • Çılgın taksi: Trafikle dolu sokaklarda namluyla dolaşın, otoparklardan engel olun ve en çok biletleri korkutmak için çılgın ve çılgın bir yarışta Crazy Money’e giden Crazy Combo. Crazy Taxi’de vakit nakittir ve sadece En Çılgın Taksiciler galip gelir.
 • Puyo Puyo Şampiyonlar: Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor! Puyo Puyo Champions’ta hem dostane rekabetlere hem de rekabetçi turnuvalara uygun özelliklerle doğrudan hızlı tempolu bulmaca aksiyonuna atlayın.
 • Puyo Puyo Tetris 2: Japonya’nın sevilen bulmaca oyunu serisi Puyo Puyo ve dünyaca ünlü Tetris® oyun serisi, daha da fazla Puyo patlatma ve Tetrimino temizleme eğlencesi sunmak için bir araya geldi.
 • Parlayan Rezonans Nakavt: Yuma Ilvern olarak oynayın ve İmparatorluğun antik ejderhaların gücünü sömürmesine engel olun, kaderinizi gerçekleştirin, Astoria’yı kurtarın ve her zaman sahip olduğunuz gücü serbest bırakın.

Güncellenen listede bahsedilmese de Streets of Rage 4, Sonic Generations, Sonic All-Stars Racing Transformed ve Sonic Lost World gibi Steam Deck’te sorunsuz çalışan birkaç favori daha var.

Sizi bilmem ama arka bahçemde dinlenirken ya Persona 4 Golden ya da Yakuza: Like A Dragon oynama düşüncesi vakit geçirmek için harika bir yol.

Steam Deck’e gelince, Valve, taşınabilir PC’sinin üretimini ve sevkiyatını hızlandırdığını belirtti. Geçen ay benimkine sahip oldum ve ilginç bir deneyim oldu, orası kesin. Bazıları iyi, bazıları kötü, ama şu ana kadar cihazdan zevk alıyorum. Buna ek olarak, her geçen gün cihazlar için güncellemeler yayınlanıyor ve bunların hepsi Steam Deck’i çok daha iyi hale getirmeye yardımcı oldu.

Bir Steam Deck ön siparişi verdiniz mi? Veya Zaten sahip misiniz? Eğer öyleyse, yorumlarda şimdiye kadar ne düşündüğünüzü bize bildirin.oyun-4