12 Mayıs 2022’de, Derin gümüş Yaklaşan Saints Row yeniden başlatmasının oynanışına derinlemesine bir göz atmamıza izin verin. Oyun içinde yapabileceğiniz bazı görevleri ve özellikleri gösterdiler ve şimdiye kadar bunların hepsi heyecan verici görünüyor.

Bu, kanat takımı işlevselliğini ve arabanıza bir fırlatma koltuğu takma yeteneğini kontrol etmeyi içeriyordu. Evet, tıpkı Batman gibi! Bir özellik olarak kilidini açtıktan sonra, satın aldığınız veya edindiğiniz herhangi bir arabaya bir fırlatma koltuğu takabilirsiniz. Bir noktada sıkışıp kaldığınızda veya arabayı çıkaramadığınız ama yine de hareket etmek istediğinizde, fırlatma koltuğunu kullanarak sizi gökyüzüne doğru fırlatabilir ve kanat takımıyla etrafta süzülebilirsiniz. Yere çok yaklaştığınızda, yakındaki bir sivilin kafasını kullanarak kendinizi zıplayarak ve tekmeleyerek irtifa kazanabilirsiniz. Hareketin onunla ne kadar hızlı kullanılabileceğini görmek oldukça büyüleyiciydi. Büyük olasılıkla oyunda hızlı bir ivme tutmada yardımcı olacaktır.

Yine de hayal kırıklığına uğradığım bir şey, vitrindeki oyunun önceden planlanmış ve önceden oynanmış olmasıydı. Daha gerçek zamanlı olacağını ya da en azından temel HUD’nin nasıl görüneceğini göstereceğini umuyordum. Tüm vitrin son derece senaryolu hissettirdi ve size muhtemelen oyunun en iyi kısımlarını gösterdi. HUD, vitrin için kapatıldı, bu yüzden nihai bir ürün için nasıl bir şey olacağına dair bir his yaşamadık. Şans eseri, HUD’yi ne kadar özelleştirebileceğinizi tartışarak QA bölümünde bunun hakkında konuştular. Umarım bu, ekranda gösterilenler ve görüntülenebilir alandan ne kadar yer kapladığı üzerinde çok fazla kontrole sahip olabileceğimiz anlamına gelir. HUD’nin tamamen özelleştirilebilir olduğunu söylediler.

Oyunda erişiminiz olan oyun içi telefonda Stil uygulaması adlı bir uygulamayı gösterdiler. Özelleştirme menüsünden içine koyduğunuz bir dizi set kıyafeti ve vücut tipine anında geçme yeteneğine sahiptir. Kıyafetleri anında değiştirmeyi çok kolaylaştırır. Oyun vitrininin patronunuzla ne kadar kişiselleştirme gösterdiğini sevdim. Stil menüsünde, seçtiğiniz patron takımını uygulamaya karar verdiğinizde vücut tipini, kıyafeti veya her ikisini de seçebilirsiniz. Ayrıca becerilerinizi anında uyarlayabilir ve değiştirebilirsiniz. Patronunuza koyabileceğiniz ve kilidini açtığınızda anında uyarlayabileceğiniz çok çeşitli becerilere sahipsiniz.

Oyunda gördüğümüz sürüş bölümlerinde, yollarda gezinmenize yardımcı olacak herhangi bir çizgi veya yön yok. Nereye gitmek istediğinize karar verdiğinizde, size sadece takip etmeniz için bir ipucu verir. Açık konuşmak gerekirse bunu hem iyi hem de kötü olarak düşünüyorum. İyi, çünkü konuma ulaşmak için istediğiniz herhangi bir yoldan geçmenize izin veriyor. Kötü, çünkü cadde düzenini ve hatta yollarda gerçekten doğru yöne gittiğinizden emin olmak için hazırlanan haritayı bile size bildirmiyor. Wingsuit’in nasıl oynandığını bilmek, belki de beni bu yere gitmek isteyenler kadar üzmemek için oyunu çaprazlama şeklim olabilirdi.

Araba bölümlerinden çokça fark ettiğim bir şey, polisin sizi kovalarken ne kadar acımasız ve agresif olabileceği. Oyunu oynayan kişi otoyollara çılgınca atlayışlar yapar ve bazı sokaklara oldukça uzaktır ve yine de onları takip eden polis hakkında endişelenmesi gerekir. Bana arananlar listesinde dört yıldız almak ve onları sırtınızdan atmak için arabaları ve kıyafetleri değiştirmek zorunda kalmakla Grand Theft Auto San Andreas’ın havasını verdi. Yine de, bir süre sürüşten sonra oyuncuyu takip etmeyi rastgele bırakacaklardı. Polisi arkanızdan kurtarmak için daha fazla seçenek göreceğimizi umuyordum. Bu muhtemelen oyun piyasaya çıktığında kontrol etmek isteyeceğim bir şey olacak.

Silahların düzeni radyal bir seçim çarkı üzerindedir. Yeni değil ama anlaşılması kolay. Oldukça iyi bir silah seçiminiz var ve bazıları son derece tuhaf veya saçma. Şahsen insanlara saldırmak için geleneksel olmayan şeyleri kullanma seçeneğine sahip olmayı seviyorum. Av tüfeği ve saldırı tüfeği norma uygundur, ancak havai fişek patlatıcıları veya lazerler kullanmak seçimi oldukça benzersiz hale getirebilir. El bombaları radyal çarkta değildir ve bunun yerine donatılabilen bir beceridir. Gerçekleştirdiğiniz görev ve görev için uygun el bombasına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekecek.

Saints Row Reboot oynanış vitrini

Ayrıca bazı kooperatif oyunlarını sergilediler ve bunu yaparken başka bir oyuncuyla takım kurarken ne kadar mümkün olduğunu görmemizi sağladılar. Oyun, bir kişinin çevrimiçi olduğunu ve diğer oyuncunun arabasını onlarla birlikte bir helikopterde hedefin hedefine getirdiğini gösterdi. Kooperatifin nasıl bağımsız olduğundan ve insanların sizin veya onların örneğinde ne zaman katılabileceklerinden bahsettiler. Ayrıca, QA bölümünde, ne zaman ve nerede olursanız olun, Saints Row’un tamamının %100 kooperatif olduğunu açıklığa kavuşturmaya devam ettiler. Herhangi bir hikaye görevini ve yan görevi bir arkadaşınızla çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. İşbirliği, görevleri ve görevleri birlikte tamamladığınız için ortak ödüllere sahip olmanızı sağlar. İşbirliği örneğinde diğer kişiyle aynı yerdeyseniz ilerleme de paylaşılır.

Son olarak, arabadayken, patronunuzun (karakterlerin) daha fazla nişan alma özgürlüğüne sahip olmak için pencereden ateş etme veya arabanın üstüne çıkma yeteneğini gösteren bazı çatışmalara maruz kaldık. Pencereden ateş etmek daha fazla koruma sağlar ve arabada iyileşmenizi sağlar.

Deep Silver neden yeniden başlatmak istediklerini anlattı. Bazıları öne çıkarken, popüler dizide sadece bir nakit ödemeydi, durum böyle değildi. Mutlaka bir hikayeyi yeniden yapmak ya da Saints Row’u tekrar yapmak değildi, onu ilk seriden ayırmaktı. O oyun serisi bir sonuca vardı ve Saints Row formülü içinde yeni bir hikaye anlatmak istediler. Onlara göre temelli saçmalık. Bir arabaya ek bina eklemek ve arkadaşınızın yerini bulmak için onu dolaşmak gibi şeyler yapmak. Şu anda saçma olabilir ama patronunuza gerçek bir duygusal bağlılığı var.

Saints Row Yeniden Başlatma Vitrini

Genel olarak, sergiden ve dizinin hayranlarına sunduklarından ve Saints Row dünyasına iyi bir giriş noktası olmaktan gerçekten keyif aldım. Bunun, gelecekteki girişlerin kalitesinin çıtasını Saints Row’un bu özel versiyonuna nasıl itebileceğini dört gözle bekliyorum. Bu özel sunumla ilgili birkaç kusurum vardı ama oyunun ve Deep Silver ekibinin üzerinde çalıştığı her şeyin iyi bir gösterimiydi. Bu oyunun sunduğu kişiselleştirme sisteminde ne kadar çılgın tasarımlar yapabileceğimin yanı sıra, çıktığında bu oyundan büyük keyif bekliyorum. Kişiselleştirme seçeneklerine ve aralarından seçim yapabileceğiniz vücut tiplerine bakmayı çok sevdim. Yayınlanmadan önce bu oyundan ve çılgın tuhaflıklarından daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Saints Row, Xbox One, Xbox Series S|X, PS4, PS5 ve PC’de piyasaya çıkıyor 23 Ağustos 2022’de. Sunumda gösterilen oyun bir bilgisayarda oynandı ve kaydedildi, ancak bu bilgisayarın özelliklerini bilmiyoruz.oyun-4