Sony’nin gelecek ay PS Plus’ı genişlettiğini ve mevcut hizmeti PS Now ile birleştirdiğini görmüşsünüzdür. Artık üç ayrı katmana abone olabileceksiniz ve en yüksek seçenek olan PS Plus Premium, PS1, PS2 ve PSP yeniden sürümlerini içerir. Şimdi, bu oyunların ek görüntüleme seçeneklerini destekleyeceği doğrulandı.

PS Plus marka değişikliği Asya’da 24 Mayıs’a kadar yayınlanmayacak ve diğer her yer için gelecek ay gelecek olsa da, bu bölgelerde bireysel oyunlar zaten yayınlanmaya başladı. tarafından tespit edildi Sıfırlama Dönemi kullanıcı (kredi Kare İtme), şimdi her PS1 oyununun sayısız görüntüleme seçeneğiyle geldiği doğrulandı ve bunu Oddworld: Abe’s Oddysee’de test etti.

İlk olarak, bu, PS1 oyunlarının doğal çözünürlüklerini destekleyeceğini ve genişletilmiş bir seçeneğin yanı sıra 4:3 ve 16:9’a izin vereceğini doğrular. İkincisi, her oyun ayrıca üç farklı görsel filtre ile birlikte gelir. Varsayılan ayarın yanı sıra, bunun tam olarak ne yaptığı belirsiz olsa da ‘Modern’ ve esasen bir CRT filtresi görevi gören ‘Retro Klasik’ de var.

Kredi: Miguel Lagoa/Shutterstock

Ancak, bu PSP oyunları için geçerli görünmüyor. Oddworld: Abe’s Oddysee’nin yanı sıra, geçen hafta PlayStation tarafından daha önce onaylanmayan Ridge Racer 2 de bireysel olarak piyasaya sürüldü.oyun-3