En son PCSX2 güncellemesi, PS2 öykünücüsüne parlak yeni bir arayüz ve yerel Dualshock 4 ve Dualsense denetleyici desteği dahil olmak üzere bir revizyon sağlar. Açık kaynaklı çözüm, oyun PC’nizde PlayStation 2 oyunlarını oynamanın en iyi yollarından biri olsa da, en son sürüm minimalist kullanıcı arayüzünü yeni bir GUI çerçevesi Qt tabanlı ön uç ile değiştiriyor.

bu En son sürüm arasında PS2 öykünücüsü PCSX2’yi kitaplık kutusu resmini destekleyen bir ızgara menüsü ve daha geleneksel bir liste stili arayüzü ile donatıyor. DuckStation PS1 öykünücüsünü kullandıysanız, her iki seçenek de benzer bir estetik ve düzene sahip olduğundan, muhtemelen PCSX2’nin yeni görünümünü tanıyacaksınız.

Tabii ki, yeni PCSX2 güncellemesi tamamen tarz değil, çünkü paket çok sayıda ayar maddesi içeriyor. Yeni başlayanlar için, artık oyun başına PC denetleyici eşlemesi gibi emülatör seçeneklerini ayarlayabilir ve tüm kitaplığınızı bozmadan oynanabilirliği en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır. Gamepad’lerden bahsetmişken, yazılım artık Dualshock 4 veya PS5 Dualsense kullanırken ek maskaralık ihtiyacını ortadan kaldıran modern Sony pad’leri destekliyor.

PCSX2’nin bu yeni yüzlü sürümünü kullanmak istiyorsanız, onu bir Windows 10 veya 11 teçhizatında çalıştırmanız gerekeceğini, bu nedenle uygun Steam Deck uyumluluğu için biraz daha beklememiz gerektiğini belirtmekte fayda var. Yazılım, geliştirme aşamasındaki bir yapı etiketiyle birlikte geldiğinden bazı tuhaflıklar da içerebilir. Öykünme meraklıları için bunların hepsi deneyimin bir parçası, ancak hızlı bir PS2 düzeltmesi arayan nostalji tutkunları bunun yerine kararlı yapıya bakmak isteyebilir.oyun-2